Valse Melancolique // Inga Žolude un Oskars Herliņš

Valse Melancolique.jpg

29. novembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks prozaiķes Ingas Žoludes un komponista Oskara Herliņa muzikāls prozas lasījums Valse Melancolique.

Ingas Žoludes īpaši šim gadījumam rakstīto stāstu par Emīla Dārziņa Melanholiskā valša tapšanu papildinās Oskara Herliņa Melanholiskais ambients – E. Dārziņa skaņdarba jauna, speciāli šim notikumam radīta interpretācija.

Inga Žolude (1984) ir latviešu rakstniece un publiciste, kas arī raksta recenzijas par latviešu un ārvalstu literatūru. 2008. gadā iznāca Ingas Žoludes pirmais romāns “Silta zeme”, 2011. gadā viņa saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu par stāstu krājumu "Mierinājums Ādama kokam". Kopā sarakstītas piecas grāmatas.

Oskars Herliņš (1980) ir latviešu komponists, studējis filozofiju Latvijas Universitātē un kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Hāgas Karaliskajā konservatorijā un Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā. Deviņdesmitajos gados dibinājis vairākas rokgrupas, apguvis elektriskās ģitāras un eifonija spēli. Ierakstījis vairākas skaņu plates, piemēram "Mūzika sintētiskajam orķestrim". Ieguvis godalgas elektroniskās mūzikas konkursā "Elektrochok" Dānijā, Jaunās mūzikas festivāla "Arēna" kompozīciju konkursos, kā arī citos. Oskara Herliņa mūzika atskaņota Dienvidkorejā, Honkongā, Zviedrijā, Vācijā un citās valstīs.

Emīla Dārziņa simfoniskais skaņdarbs "Melanholiskais valsis" ir vispopulārākais latviešu komponētais darbs. Emīla Dārziņa personība arvien ir liels noslēpums, kuru pastiprina mistiskie viņa bojāejas apstākļi. Tikpat liels noslēpums ir "Melanholiskā valša" ierosmes avots, un to rakstniece Inga Žolude pētījusi šajā stāstā, kopā ar komponistu Oskaru Herliņu uzdodot jautājumu, vai "Melanholiskais valsis" patiesi ir melanholisks un kas to tādu padara?

Ieeja – 2.00 €, skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 €.
Pasākumu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds/

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.