Kopoti raksti 30 sējumos. 18. sējums

KolekcijaApgāds "Zinātne"
NosaukumsKopoti raksti 30 sējumos. 18. sējums (Latviešu valoda)
Papildu informācijaPublicistika. Raksti par literatūru.
Saturs: 
I. 1886–1903: Vēstule iz Petrapils; Vēstule no Petrapils; Ģeogrāfiskās biedrības pētijumi par leišiem un latviešiem; Maģistra Voltera ziņojums Ķeizariskās Ģeogrāfijas biedrības Etnogrāfijas nodaļas sēdē, 30.okt. m.d.; E. Voltera priekšlasījums par leišu literatūru; Sievietes par ārstēm ārzemēs; Īrija un Gladstons; Likuma projekts par strādnieku apdrošināšanu Vācijā; Politiskās strāvas un lielvalstu bruņošanās; Francijas republika; Mazie Dunduri; Lielpils pagasta vecākie; Mūsu lugas; "Baltijas Vēstnesis"; Mūsu laikraksti; Vēstule no Viļņas; Ārzemju ziņas; Cienījamiem lasītājiem; Par spirgto garu un pārejas laikmetu; Pro domo sua; Iespaidi un atmiņas no Berlīnes; E. Voltera priekšlasījumi par leišu literatūru; Vēstule no Berlīnes; Cīņa ap jauno latviešu valodu: Gētes "Fausts" un "Baltijas Vēstnesis"; "Baltijas Vēstneša" jaunākā indiāniešu kara deja; Cīņa pret "Fausta" latvisko tulkojumu. Piemērs saimnieciskai attīstības gaitai; Par strādnieku aizsardzības likumu došanu Krievijā; Vēstules no Latvijas par latviešiem; Kādi jauni priekšlikumi apdrošināšanas jautājumā; Kulturvēsturiski skati iz zemju dzīves; Aleksandrs Puškins; Francijas jaunākā literatūra; Fūrmanis Henšelis; Franču pirmais novelists; Ievadam; Henriks Senkjevičs; Par poļu jaunlaiku romānistiem; Par E. Voltera etnogrāfiskiem rakstiem; Ifiģēnija Tauridā; Dziesma par ērgli; Skati iz čigānu dzīves; Iz Gētes jaunām dienām; Grāfs Monte Kristo; Vidzemes zemnieku likumi; Свадебные обряды Вышковской волости Динабургского уезда; Vecās strāvas pēdējs gads; J. Poruka kgs un "Zaudētās tiesības"; Atbilde Niedras kungam.
II. 1905–1917: Latviešu inteliģences darbinieku prasība pēc pilsoniskām tiesībām Latvijā; Morozovas pilī pie zemstu un pilsētu darbiniekiem; Kas ir satversme?; Iz lielo cilvēku māju dzīves; Latvieši; Pirmais ierosinājums par 1905. g. revolūcijas vēstures rakstīšanu; Eiropas kara momentā; Protesta rezolūcija pret nodomāto Latvijas pievienošanu Vācijai; Paskaidrojums no Stokholmas izgājušās intrigas lietā; Atskats uz kādu neizdevušos sabiedrisku mēģinājumu.
III. 1922–1929: No latviešu sociāldemokrātiskās preses bērnības; Sveika, "Studentu Dzīve"!; Rainis par savu aiziešanu no Nacionālā teātra; Atmiņas ziedi par Jāni Asaru; Ciemā Aizputē pie dzīviem un mirušiem; Drusku atmiņu; Kas zin, kur atrodas Turaidas Maijas kaps?; Visnelaimīgākā tauta un zeme; Atmiņu un piezīmju skabargas; Mani draugi.
IV. Raiņa priekšvārdi darbu izdevumiem: Tālas noskaņas; Vētras sēja; Jaunais spēks; Klusā grāmata; Ave sol!; Tie, kas neaizmirst; Gals un sākums; Dagdas piecas skiču burtnīcas; Zelta sietiņš; Puķu lodziņš; Vasaras princīši un princītes; Lellīte Lolīte; Putniņš uz zara; Saules gadi; Mūza mājās; Mani vācu dzejoļi; Humors; Mazie Dunduri; Apdziedāšanas dziesmas; Septiņi malēnieši; Humors laikrakstos; Virpuļi; Nemierīga sirds; Sveika, brīvā Latvija!; Pusideālists; Uguns un nakts; Ģirts Vilks; Zelta zirgs; Indulis un Ārija; Pūt, vējiņi!; Jāzeps un viņa brāļi; Spēlēju, dancoju; Krauklītis; Daugava; Iļja Muromietis; Mušu ķēniņš; Mīla stiprāka par nāvi; Fragmenti; Novelas; Sabiedriska rakstura darbi; Senču aizvējā; Jaunā strāva; Jaunā atstrāva; Vecās strāvas pēdējs gads; Maiņu gadi; Uz Spīdolas valsti; Višķu pagasta kāzu ierašas; Svešās valodās; Aspazijas "Vaidelote" un "Saules meita".

Tekstus sagatavoja un komentēja Elza Knope, Mirdza Ābola, Viktors Hausmanis, Dzidra Vārdaune, Biruta Kalnača.
IzdevējsZinātne
Izdevuma veidskopoti raksti
Darba veidsoriģināldarbs
Klasifikators
Darba autors
Komentāra autors
Redaktors
Sastādītājs
Saistītie darbi
Izdošanas gads/vieta1983
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
1983Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.