Aicinājums sūtīt lugas

Logo_Lugas.jpg

Biedrības “Dramaturgu asociācija” pārstāves – dramaturģes Lelde Stumbre un Biruta Zujāne-aicina lugu autorus iesūtīt pēc 2000. gada uzrakstītās lugas līdz šī gada 18. oktobrim.

Ieceres mērķis ir akcentēt, ka dramaturģija ir laikmetīgās kultūras daļa, un lugas ir patstāvīgs, pilnvērtīgs mākslas darbs.

Ņemot vērā, ka lugu krājumi pēdējos gados tiek izdoti ļoti reti un to izdošana lielā mērā bijusi atkarīga no autoru iniciatīvas un iespējas ieguldīt savus finanšu līdzekļus, tad radusies situācija, ka tiek publicēti dažādas kvalitātes dramaturģiskie darbi. Tāpēc plānots sastādīt un piedāvāt izdevniecībām vairākus tematiskus lugu krājumus, kuros tiktu iekļautas tikai tās lugas, kuru kvalitāte būtu izvertēta.

Lugas vērtēs profesionāla žūrija: Agra Straupeniece (teātra zinātniece), Ieva Kalniņa (literatūrzinātniece un LU Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore), Dzintra Zimaiša (Tērvetes amatierteātra režisore), Vilnis Rullis (režisors, pedagogs), Ināra Andžāne (literatūrzinātniece), dramaturģes Lelde Stumbre un Biruta Zujāne.

Lugas, kas domātas pieaugušo mērķauditorijai, uz epasta adresēm lelde.stumbre@gmail.com un biruta.zujane@gmail.com, var iesūtīt jebkurš autors, neatkarīgi no tā, ir vai nav "Dramaturgu asociācijas" biedrs. Nav ne žanra, ne apjoma ierobežojuma. Viens autors var iesūtīt vairākas savas lugas. Ja luga uzvesta, jānorāda gadu un vietu, kur tā iestudēta.

Rezultātu paziņošana šī gada 31. decembrī (nepieciešamības gadījumā, rezultātu paziņošanas laiks tiks pagarināts). Rezultāti tiks publicēti “Dramaturgu asociācijas” mājas lapā un paziņoti dalībniekiem.

Biedrība "Dramaturgu asociācija" dibināta šī gada 12. jūlijā. Tās mērķis ir veicināt latviešu dramaturģijas attīstību, kā arī publicētās un nepublicētās dramaturģijas kā Latvijas kultūras būtiskas sastāvdaļas saglabāšanu, sistematizēšanu un pieejamību sabiedrībai. Prioritāte – mūsdienu oriģināldramaturģija latviešu valodā. Asociācijai aicināti pievienoties visi latviešu valodā rakstošie lugu autori un dramaturgi.

Papildu informācija par lugu vērtēšanas kritērijiem – http://lugas.lv/?p=2685


Informāciju sagatavoja
"Dramaturgu asociācijas" pārstāve
Kr.Štrāle Dreika, lugas@lugas.lv, t. 27632070.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.