Mugursoma

KolekcijaIzdevniecība "Karogs"
NosaukumsMugursoma
Papildu informācija
"Mugursoma" ir Gaiķu Māra debijas dzejoļu krājums.

Publicitātes informācija

Šo dzejoļu krājumu iedvesmojusi dziedātāja Helēna Kozlova, neapdzīvotās lauku mājās pavadītais laiks un hipiju idejas. Gaiķu Māris sevī un savā dzejā ir sakausējis vairākas identitātes, kas savstarpēji sajaucas – klaidonis, dzejnieks, hipijs, latvietis, rūķis, blūza mīļotājs, un katrs šis apzīmējums ir tikai viena viņa personības šķautne.

Par Gaiķu Māri teikts arī tā: "Gaiķis ir tāds kā pudeles kakls, caur kuru dzeja no intuitīvajām uztveres krātuvēm līst pār zemi, tikai neviens nekad to neatšifrēs ar loģiku, neintelektualizēs un neizkristalizēs kripatiņu."

Pats Māris, runājot par dzeju, citē un papildina pāragri mirušā dzejnieka Kikones teikto: "Ja tā dzeja nepalīdz, nafig viņa ir vajadzīga. Apmēram tā. Dzeja ir tikpat svarīga kā ēšana. Dzeja var palīdzēt dzīvot. Un es pazīstu cilvēkus, kuriem esmu iedevis kādu savu pantiņu – un viņš ir laimīgs. Dzejolis nav nekas sevišķais, ne tur debesis, ne elle, nekas tāds, vienkārši – dzejolis tev. Un cilvēks paņem dzejoli sev."

Avots: delfi.lv
IzdevējsIzdevniecība "Karogs"
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9984505839
Klasifikācija
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta2006
Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"...vārds ko pasaulei kā mucai vāku virsū lieku..."Austra Gaigala
2006Rīga
Redaktora ievads, kurš neietilpa grāmatāMāris Salējs
2006Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.