Pīters Līpeņš

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (3); Recepcijas persona (2)

VārdsPīters Līpeņš
Papildu vārdiPīters Līpiņš
Personiska informācijaLīpeņš Pīters (ap 1880 Naujenes pag. Jurīšos - ap 1970 Krasnojarskā, Krievijā) - rakstnieks, režisors. Literatūrzinātnieces Ilonas Salcevičas mātes tēvs.
Dz. zemnieku ģim. Beidzis vietējo pamatskolu. 20.gs. sāk. aizbraucis uz Pēterburgu, kur strād. un pašmācības ceļā sagatavojies privātadvokāta eksāmenam.
Bijis aktīvs laikr. "Jaunas Zinias" (1912-14) līdzstrādnieks. Te public. vairāki L. stāsti ("Vylka bōba", "Dīva strōpe", abi 1913) un dzejoļi. Kalendārā "Latgale" (1915) public. L. drāma "Vacī un jaunī". Tā ir raiti uzrakstīta luga ar asprātīgiem dialogiem un rāda latgaliešu jaunatnes nostāšanos pret vecās paaudzes gara kūtrumu un dzeršanas postu.
L. bijis viens no 1917 IV Rēzeknē notikušā Ljas apvienošanās kongresa organizētājiem. 1919, atkāpjoties lieliniekiem, devies uz Krieviju, kur dzīv. līdz mūža galam. Bijis Sibīrijas latv. t-ra režisors. Rakstījis un lokalizējis lugas latv. un kr. valodā.
L. Bukšs M. Latgali Sibirijā // Acta Latgalica, 1965, 1.
I.Salceviča
SaiknesIlona Salceviča (1940–) - Mazmeita
Nodarbesrežisors
rakstnieks
Dzimšanas laiks/vieta1880
Dzimis ap 1880. gadu Naujenes pagasta Jurīšos.
Izglītība
mācījies
beidzis vietējo pamatskolu


mācījies
pašmācības ceļā sagatavojies privātadvokāta eksāmenam
Miršanas laiks/vieta1970

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.