Rijīgā čūska un gudrā pele

KolekcijaIzdevniecība "Pētergailis"
NosaukumsRijīgā čūska un gudrā pele
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Rakstot grāmatu "Rijīgā čūska un gudrā pele", Juris Zvirgzdiņš ir sagatavojis jaunu brīnumu, lai tad, kad brīnums notiks – piemēram, nolasot stāsta fragmentu Jāņa Baltvilka lasījumos –, bērni sēdētu ieplestām mutēm...

Tieši iepriekš sagatavotu brīnumu varētu dēvēt par stāsta galveno ideju, īpaši veiksmīgi brīnumi rodas tad, ja izvēlēta pareizā atbalsta komanda, kas nepadodas grūtību priekšā un ir gana radoša. Šajā procesā tiek pārvarētas arī bailes – nav nemaz tik viegli, satiekoties ar Rijīgu čūsku, kuras vēderā jau atrodas gan zvaniņš, gan pulkstenis, gan kafijas dzirnaviņas, pat kājminamā šujmašīna, tai vienkārši piedāvāt meža zemenītes. Bet drosmīgā pele to spēj. Viņa ir radošu ideju pārpilna un palīdz ne vien čūskai atbrīvoties no gaužām nepiemērotās maltītes, bet arī veselam pulkam – susuriņam, gailim, vāverei un zaķu mātei – iegūt sev nepieciešamo. Arī čūskai tiek apmetnis (vairs nebūs jāmaina āda – tas taču ir tik sāpīgi!), un pati izdarīgā pelīte tiek pie siera rituļa.

Juris Zvirgzdiņš allaž mācējis rīkoties ar valodu – stāstā par čūsku un peli tieši zvaniņa "dzinn, dzinn", pulksteņa "tik, tak", kafijas dzirnaviņu "rrrr" un šujmašīnas "cik, cak" piešķir vēstījumam gan savdabīgu ritmu, gan īpatnu poētismu.

Grāmatai raksturīga attēla rotaļīga saspēle ar tekstu. Izdevuma māksliniece ir starptautiski pazīstamā jaunā ilustratore Vivianna Maria Stanislavska.
IzdevējsIzdevniecība "Pētergailis"
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Klasifikācija
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta20.10.2021
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
20.10.2021Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.