Ivars Šteinbergs – "Mans drēbju tīrāmais rullīti..."NosaukumsIvars Šteinbergs – "Mans drēbju tīrāmais rullīti..."
KolekcijaAutoru balsis
MedijsAudio
VeidsCiparu
Vienības numurs61
KrājumiLatvijas literatūra
Piezīmes

Ivars Šteinbergs lasa dzejoli "Mans drēbju tīrāmais rullīti..." no krājuma "Strops" ("Neputns", 2020). Ieraksts no radio NABA raidījuma "Bron-Hīts".

Teksta autorsIvars Šteinbergs
Teicējs
Faili
AtšifrējaIvars Šteinbergs
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-12-07 17:27:11
Atšifrējums***

Mans drēbju tīrāmais rullīti, mans pēdējais džentlmeņa instrument, bez pelēkās plastmasas ķemmes tu esi vienīgais, kas uzkrāj tik daudz informācijas, tik daudz taustāmas vēstures. Piemēram, suņa spalvas no reizes, kad gulēju pie Viņas uz grīdas virtuvē zem galda, ļaudams vecajam mopsim priecāties par manis atnesto nogurumu; skaidas no darbnīcas, vēl pēc sviedriem un metāla smaržojošas; vai zeme, melnzeme, smiltis un māli no vīkendiem, kad atdarināju tevi, krītot no riteņa un laižoties lejā pa zālaino nogāzi kaut kur Pārdaugavā; mans drēbju tīrāmais rullīti, mans neglītais ieroci, neesmu nemaz es tik netīrs, kā tu man stāsti, visi tie mēsli – pelni, ēdiena paliekas, putekļi – tie neesmu es, tu esi melīgs spogulis. Tikai reizēm var likties, tu atceries vairāk nekā es pats, atšķirība vien tāda, ka es nespēju noplēst baltu un lipīgu loksni nost no savas atmiņas. Tas varbūt vienīgais, par ko tevi apskaužu.
Atšifrēt tekstu
Latvijas literatūra Ieraksta krājums

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.