Alvils Bergs

1 bilde

Alvils Bergs (1958) – mākslinieks, rakstnieks. 20. gs. astoņdesmitajos gados nodarbojies ar kinoreklāmu, strādājis kinoteātrī "Banga" Jūrmalā. Desmit gadus kā viesstrādnieks pavadījis Lielbritānijā, par savu pieredzi 2018. gadā uzrakstījis stāstu krājumu "Divi stāsti par Barsu". 2019. gadā tas nominēts Egona Līva piemiņas balvai "Krasta ļaudis" nominācijā "Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā".

Dzimšanas laiks/vieta

1958
Jūrmala

Profesionālā darbība

Astoņdesmitajos gados, līdz pat deviņdesmito gadu sākumam A. Bergs nodarbojies ar kinoreklāmu, līdz beidza pastāvēt Kinematogrāfijas pārvalde, kas koordinēja kino rādīšanu.

Kā viesstrādnieks desmit gadus pavadījis Lielbritānijā, šī laika ierosmē izdevis stāstu krājumu.

2018: "Divi stāsti par Barsu".

Citātu galerija

PAR STĀSTU KRĀJUMU "DIVI STĀSTI PAR BARSU"

"Abos stāstos lieliski jaušama autora kā kinoreklāmas mākslinieka pieredze – teksts būvēts asiem, spilgtiem nogriežņiem, kas iežilbinās prātā kā nesaudzīgu prožektoru uzzibsnījumi. Pēc tam kad stāsti izlasīti, iespējams, prātā ilgi nepaliks nedz atsevišķu tēlu vārdi, nedz sižetiskās peripetijas, taču noteikti saglabāsies redzes, dzirdes un pat ožas gleznas [..]."

Simsone, Bārbala. Par pupiņām, sieru un mīlestību. Kultūras Diena un Izklaide, Nr. 162, 2018."Paradoksālā kārtā, tieši prombūtne, Alvila Berga uz Lielās Salas pieredzētais, novērotais, salikumā ar brīvu laiku, kas neizbēgami cilvēkam parādās zemē, kurā neesi pārāk apgrūtināts ar senču mantojumu vai sociāliem kontaktiem, dzemdinājusi rakstnieku, palīdzējusi tikt līdz pirmajai grāmatai. [..] Alvils Bergs ir patiešām labs rakstnieks. Valdzina viņa spēja savu laikabiedru šķietami sadzīvisko eksistenci uzreiz pamanīt no kādu lielāku – filozofijā vai garīgos meklējumos uzbūvētu pasauļu – skatu punkta. Vienmuļais, ikdienišķais, ielikts mīta vai Lielā teksta mūžīgumā, rada pavisam cita mēroga jautājumus. Un vēl – Alvila Berga stāstu valodā ir kas kinematogrāfisks."
Buševica, Anda. Alvila Berga stāstu kinematogrāfiskā valoda grāmatā "Divi stāsti par Barsu". Latvijas Sabiedriskie Mediji, 02.09.2018.A. BERGS PAR SAVU GRĀMATU
"Es vēroju un attēloju to, kas ir būtisks, nozīmīgs. Mana kamera rāda to, ko vajadzētu pamanīt. Es gribētu sasniegt tādu perfektu vērojumu, kurā lasītājs iesaistās kā intrigā, spēlē un domā, secina. Tolstojs "Annā Kareņinā", manuprāt, ir sasniedzis augstāko pilotāžu radīt kino vizualizāciju ar rakstīta vārda spēku. Domāju, ka piekritīsiet man, mūsdienu cilvēks –labklājības un komforta laikos – ir apjucis vairāk kā jebkad. Emigrācijā, kur pavadīju apmēram desmit gadus (tikpat daudz, cik kinematogrāfā), reizēm apraudas pati kamera par to, ko redz. Es rakstu par šo laiku, atceroties, ka ir pamatvērtības."
Bergs, Alvils. Mani stāsti vēro. Latvijas Sabiedriskie Mediji, 17.07.2018.

Darbavieta

1980
Jūrmala
Kinoteātris "Banga"Kinoreklāmas mākslinieks

Apbalvojumi

Egona Līva piemiņas balva ''Krasta ļaudis''
Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā
Nominants
2019