Mīlu Tevi. Gleznotāja Jāņa Pauļuka vēstules māksliniecei Felicitai Pauļukai

KolekcijaApgāds "Zinātne"
NosaukumsMīlu Tevi. Gleznotāja Jāņa Pauļuka vēstules māksliniecei Felicitai Pauļukai
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Grāmatā apkopots unikāls materiāls – gleznotāja Jāņa Pauļuka vēstules savai sievai māksliniecei Felicitai Pauļukai, kuras viņa ir saglabājusi un hronoloģiski kārtojusi atsevišķā mapē. Izdevums līdz šim nezināmā gaismā atklāj Jāņa Pauļuka attieksmi pret nākamo dzīvesbiedri, sievu un attiecībām pēc šķiršanās: no pirmās vēstules 1941. gada 4. novembrī līdz pēdējai zīmītei 1956. gadā. Tās ir mīlestības vēstules, kuras tēlaini un skaudri atklāj laikmetu, divu radošu personību domāšanas veidu, ieskatu par mākslinieka radošā procesa daudzveidību, vīrieša un sievietes attiecībām. Latvijas literatūra nav sevišķi bagāta ar epistolārām drāmām. Šādā nozīmē Jāņa Pauļuka rakstītās vēstules dod līdz šim neapzinātas iespējas ne tikai laikmeta izpētē, bet arī valodniecības un literārās izteiksmes, žanra studijām, jaunām atziņām. Tās atklāj arī sava laika mākslas dzīves notikumus, Latvijas Mākslas akadēmijas mācību procesa detaļas un citus Latvijas mākslas vēsturei nozīmīgus faktus.

Grāmatu veido trīs daļas. Pirmajā daļā Jāņa Pauļuka vēstules nākamajai sievai kopdzīves laikā un arī pēc šķiršanās. Otrajā daļā – rakstu darbi, kuriem trūkst datējuma, bet kas arī palīdz izsekot tām niansēm, kas Jāņa Pauļuka pašatklāsmēs atstāj paliekošu nospiedumu par radošas personības neizskaidrojamo dabu, raksturu, temperamentu un nezūdošajām atziņām par mākslas principiem un uzdevumiem. Trešajā daļā ievietotas preses publikācijas, kuras paliekošāk un profesionālāk izsaka Jāņa Pauļuka ceļu mākslā un var dot lasītājam plašāku priekšstatu par vēstuļu rakstītāju.

Izdevumu papildina Jāna Pauļuka vēstuļu faksimildrukas un dokumentālas fotogrāfijas, kā arī mākslinieka zīmējumi.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
IzdevējsZinātne
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934599019
Kategorijas
Recepcijas persona
Sastādītājs
Faili
Izdošanas gads/vieta00.03.2021
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.03.2021Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.