Katls

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NosaukumsKatls
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Ar savu jauno darbu “Katls” Aivars Freimanis pirmo reizi sevi piesaka romāna žanrā.
Romāns “Katls” aptver plašu laikposmu Latvijas vēsturē, sākot no Otrā pasaules kara beigu posma, kad gaisā jau virmo Lielvācijas kapitulācijas vēsmas, taču jauniem puišiem joprojām draud iesaukšana obligātajā karadienestā, – un beidzot ar epilogu mūsdienu realitātē, kurā joprojām labi redzamas kara un pēckara laiku atstātās rētas. Būdams izcils dokumentālists, autors spilgti atklāj savdabīgu darbības vidi – kādu līča jūrmalciemu – un kolorītus personāžus. Romāna centrā izvirzīts zvejnieka dēls Ingus Zutis (saukts arī par Ņurņiku), kurā diemžēl nav saskatāma neviena no tām rakstura īpašībām, ar kurām Vilis Lācis savulaik apveltīja savu Oskaru. Tieši pretēji: Ingus sevī nes tos latvieša gēnus, kuru izpausmes nekādos vēsturiskos apstākļos nav cildināmas, taču šis tēls spēj pārsteigt un aizkustināt tieši tāpēc, ka vienlaikus izraisa lasītājā visai pamatotu sašutumu. Lasot nemitīgi gribas uzdot sev jautājumu: vai tiešām arī tādi esam? Un rakstnieka atbilde ir skarbi nepārprotama: jā, arī tādi.
Romāna detalizētais fons asi iezīmē laikmeta pārmaiņu kontūras – tas veido “katlu”, kurā bez žēlastības tiek sasviesti un maisīti cilvēki. Autors meistarīgi akcentē darba centrālo asi, iepretim “lielajam” karam uzsverot ikviena cilvēka “mazo” ikdienas karu: ar sevi, ar apstākļiem, ar nemitīgo nepieciešamību izdarīt izvēli.
Aivars Freimanis ar apbrīnojamu stāstnieka talantu radījis vērienīgu tekstu, kas spēj lasītājā raisīt gan patiesu līdzpārdzīvojumu, gan pārdomas par mūsu tautas nākotni: to vienmēr daļēji noteiks pagātne, bet, kā uzskata autors, tā jāuzlūko godīgi un ar drosmi, lai romāna pēdējā teikumā izteiktais jautājums – “varbūt ierakumi neizzūd tāpēc, ka varētu būt vajadzīgi vēl kādreiz?” – paliktu vienīgi retorisks.
IzdevējsApgāds "Zvaigzne ABC"
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN978-9934-0-7200-0
Klasifikators
Darba autors
Faili
Saistītie darbi
Izdošanas gads/vieta00.10.2017
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.10.2017Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"Katls" un tā izliktie "slazdi" Silvija Radzobe
2019Rīga
Aivaram Freimanim izdota jauna grāmata – "Katls"2017Talsi
Latvieša nodevības anatomijaBārbala Simsone
2018Rīga
Režisora pieskāriens vēsturiskajai realitāteiAustra Gaigala
2018Rīga
Spēcīgi par svarīgākoArno Jundze
2018Rīga
Šodien saule melna tek…Arnis Koroševskis
2018Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.