Gedert Fridrik Stendera, Žeimes draudzes baznīcas kunga svēti stāsti, no kuriem 52 no vecas derības laikiem, 52 no jaunas derības laikiem [..]

KolekcijaJohann Heinrich Hartung
NosaukumsGedert Fridrik Stendera, Žeimes draudzes baznīcas kunga svēti stāsti, no kuriem 52 no vecas derības laikiem, 52 no jaunas derības laikiem [..] (Latviešu valoda)
Papildu informācija52 Bībeles stāstu no vecās un jaunās derības izlase ar izzinošiem jautājumiem un rezumējumu dzejas formā katra stāsta galā. Grāmatas sastādīšanai izmantots vācu pedagoga J. Hībnera (Hübner) darbs. Viens no populārākajiem G.F.Stendera sastādītajiem darbiem. Turpmāk virsraksts "Maza Bībele. Tas ir: svēti stāsti [..]"
2. izd. 1790 (Jelagava, Stefenhāgens)
3. izd. 1839 (Jelgava, Stefenhāgens un dēls)
4. izd. 1854 (Jelgava, Stefenhāgens un dēls)
5. izd. 1864 (Jelgava, Stefenhāgens un dēls)
6. izd. 1882 "Stendera maza bībele jeb bībeles stāsti priekš skolām un derīga lasāmgrāmata priekš mājām, no jauna pārstrādāta no J.Švanberģa, Priekules skolotāja (Jelgava, Stefenhāgens un dēls).

Grāmatai ir Joahima Baumaņa priekšvārds vācu valodā ar paskaidrojumu vācu lasītājam, ka grāmata domāta latviešu izglītošanai un garīgai celsmei un aicinājumu rūpēties par Kurzemes skolām; savukārt latviešu priekšvārdā Baumanis stāsta lasītājam, kā grāmata lietojama, kā arī aicina izvēlēties lasīšanu kā saturīgu laika pavadīšanas veidu: "Šos svētus stāstus vari tu lasīt svētdienās in kad tev vēl vaļas ir, in kurus katrā svētdienā jālasa būtu, to rāda tas rādītājs, kas beidzamā lapā atrodams. Tos tā, kā tagad mācīts ir, lasot tu vairāk labuma baudīsi, nekā tie, kas svētos laikos jeb uz vaļu būdami cits citam nieku un blēņu pasakas izstāsta."
Nosaukums oriģinālvalodāZweimal zwei und fünfzig auserlesene Biblische Historien [..] (Vācu valoda)
IzdevējsIzdevniecība "Johann Heinrich Hartung"
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidstulkojums
Saitehttps://dom.lndb.lv/data/obj/57765.html
Papildus klasifikators
Komentāra autors
Līdzautors
Sastādītājs
Tulkotājs
Izdošanas gads/vieta1756
Jelgava
Jelgava

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Jelgava
(Jelgava)
1756Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.