Duna

KolekcijaIzdevniecība "Dienas Grāmata"
NosaukumsDuna
SērijaMēs. Latvija, XX gadsimts
Papildu informācijaIngas Ābeles romāns "Duna" ir sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" septītais darbs. Vēstures konsultants Vents Zvaigzne.

Publicitātes informācija

Ingas Ābeles romāns "Duna" vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Daugava, cilvēku un sugas rikšotāju likteņi. Andrieva Radviļa zirgam no rūgtā ciešanu biķera netiek aiztaupīta ne lāse, tad kāpēc lai jel kas tiktu aiztaupīts viņam? Šī galvenā varoņa rezignētā doma vada visu romānu un paliks lasītāja prātā vēl ilgi pēc grāmatas aizvēršanas.

Gundega Repše: Ingas Ābeles "Duna", kas šķietami imitē klasisko vēsturisko romānu, aizdun cilvēka sirds ritmā. Vēsture kā fatalitāte, cilvēka dzīve – kā noslēpums, par kuru vairāk izstāsta Daugavas duna, zirgu pakavu duna vēsturisko apstākļu krustceļos, nevis konkrēta cilvēka izvēles un rakstura epifānijas. Ass vērotājas skats uz žilbinoši skaisto pasauli, kurā katra diena jāiepazīst tās pirmreizībā, vienlaikus meklējot cēloņsakarību vezumā paslēptos grožus. Iemiesošanās un empātijas līmenis pāraudzis egocentrisma zālājus, ietiecoties eksistenciālos mūžības hipodromos.

Ieva Struka: Rīgas hipodroms, sugas rikšotāji, padomju nomenklatūras izveidošanās zirgkopībā, čekas modrā acs, cilvēki, kas jau aptvēruši jaunās sistēmas spēku, un tie, kas naivi tic veselajam saprātam un cilvēcībai. Pārdzīvotā kara fiziskās un mentālās sekas Rīgā, Sēlijā un Latgalē.
Vēstures grāmatās dzīve rit no notikuma uz notikumu, un tomēr tie reti mēdz sākties tukšā vietā, pat ja mēs par to zinām maz. "Duna" piedāvā sajust vienu mēnesi šķietami rāmas ikdienas pirms lielā notikuma — 1949. gada 25. marta. Uz starta — zirgi, cilvēki un laiks.

Vents Zvaigzne: Inga Ābele izvirza sev arheologa cienīgu uzdevumu atjaunot Latvijas kultūrvēsturiskajā audeklā krāsas, kas tur koši mirdzēja vēl līdz 20. gadsimta otrajai pusei. Pavedienu pēc pavediena saistot kopā negodīgajā vēstures totalizatorā saplosītās zaudētāju biogrāfijas, viņa tās saauž ap romāna centrālajām metaforām — Daugavu un zirgiem. Upes un cilvēka brīvības alkas saplūst kopā vienā spēkpilnā vārdā “Duna”.”

Valērijs Belokoņs, grāmatu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" mecenāts: Romānā kā krāšņā mežģīnē kopā savīti Latvijas un tās ļaužu likteņi, Padega un Irbītes glezniecības tehnikas, dabas pirmatnīgais spēks Daugavā un sacīkšu zirgos. Pedantiski niansēts sadzīves ainu tēlojums un fantastiska apjoma vēsturiska faktoloģija. Dzīve kā spēle — totalizators uz visaugstākajām likmēm. Uzvarētāji un zaudētāji, nodevēji un nodotie, būt vai nebūt — laikmeta spēle ar cilvēku likteņiem.

IzdevējsDienas Grāmata
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta25.01.2017
Dienas Grāmata
Mūkusalas iela 15, Rīga
Mūkusalas iela 15, Rīga, LV-1004

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Mūkusalas iela 15, Rīga
(Mūkusalas iela 15, Rīga, LV-1004)
25.01.2017Izdošanas gads/vietaĒka, māja
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vietaKategorija
Trafika Europe 3 – Latvian SojournMāra Zālīte
Jānis Einfelds
Edvīns Raups
Nora Ikstena
Inga Ābele
Osvalds Zebris
2016dzeja
proza
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
Tiek rādīti ieraksti 1-9 no 9.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"Kam domāta šī duna caur laiku un telpu?"Inguna Pole
2017
Cilvēki ar zirga spārniem: Ingas Ābeles jaunais romāns – nodunēs prātos un iespers sirdīRudīte Kalpiņa
2017Rīga
Izrāvumi no tumsasBenedikts Kalnačs
Viesturs Vecgrāvis
Eduards Liniņš
Bārbala Simsone
Arnis Koroševskis
Inese Dreimane
2018Rīga
No hipodroma līdz GostiņiemUndīne Adamaite
2017Rīga
PārdaudzumsAnda Kubuliņa
2017Rīga
PiedošanaAnda Burve-Rozīte
2017Rīga
Romāns, kuru no sevis nenorakstītIlze Jansone
2017Rīga
Sava ceļa gājējiArnis Koroševskis
2018Rīga
Zirga gudrās acisBārbala Simsone
2017Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-9 no 9.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.