Valdis Atāls

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (14); Sastādītājs (1); Mākslinieks (3); Līdzautors (1); Komentāra autors (3); Recepcijas persona (5)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsValdis Atāls
Papildu vārdiVladimirs Šatrovskis
KopsavilkumsValdis Atāls (īstajā vārdā Vladimirs Šatrovskis; 1950) – folkmūziķis, dzejnieks un gleznotājs.
Personiska informācija1978–1983: nosodīts par bandītismu (faktiski par Vizmas Belševicas dzejas skaidrojumiem).
Profesionālā darbība1985: pirmā publikācija – dzejas kopa žurnāla "Liesma" 8. numurā.
1987: dzejoļu cikls jauno autoru kopkrājumā "Acis".

Dzeja un atziņas

1996: "Pavedēja rokasgrāmata" (arī domugraudi un atziņas).
1998: "Domas, iedomas, tēli, lirika" (teksts paralēli angļu valodā).
2001: "Domas un tēli" (teksts paralēli angļu valodā).
2018: "Uz domu stāvās kraujas".

Autobiogrāfiskā proza

2018: "Elles debesis".

Sastādītājs

2001: Egīls Bārs "Nulles vienkāršošana" (arī ievadimpresiju autors, pievienota audiokasete, kurā skan Valda Atāla dziesmas ar Egīla Bāra vārdiem).

Diskogrāfija

MC, Piektā debess puse [3 daļas], Upe.
MC, [V. Atāla dziesmas ar E. Bāra vārdiem, pievienotas E. Bāra pēcnāves dzejoļu krājumam Nulles vienkāršošana, R., 2001].
CD, Olga Rajecka. Vakar. Šodien. Rīt [V. Atāla dziesmas], BRG CD 119, Baltic Records Group, 2002.
CD, Dzērves, manas dzērves, UPE CD 060, Upe, 2004.
CD, Piektās debess puses četras daļas, UPEAM CD 001, Upe, 2006.
Citātu galerija"Dzejā būtiska sievišķā elementa dominante, sieviete kā fiziskās mīlestības, dvēseles atjaunotnes un gara radošās brīvības noslēpumainais avots. Filozofiski apcerīgs dzīves tvērums."

Zēberga, M. Valdis Atāls. Latviešu rakstniecība biogrāfijās. Rīga: Zinātne, 2003, 42. lpp.
SaiknesEgīls Bārs (1940–1997) - Draugs
Nodarbesgleznotājs
dzejnieks
komponists
mūziķis
Dzimšanas laiks/vieta25.11.1950
Kapiņi
Kapiņi, Aglonas pagasts, Preiļu novads
Dzimis Preiļu novadā.
IzglītībaAlojas Ausekļa vidusskola
Ausekļa iela 1, Aloja
Ausekļa iela 1, Aloja, Limbažu novads, LV-4064

nezināms – 1971
Limbažu 18. profesionāli tehniskā vidusskola
Limbaži
Limbaži, Limbažu novads

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Kapiņi
(Kapiņi, Aglonas pagasts, Preiļu novads)
25.11.1950Dzimšanas laiks/vietaCiems
2Limbaži
(Limbaži, Limbažu novads)
1971IzglītībaPilsēta
3Ausekļa iela 1, Aloja
(Ausekļa iela 1, Aloja, Limbažu novads, LV-4064)
(Nav norādīts)IzglītībaĒka, māja
Valdis Atāls (īstajā vārdā Vladimirs Šatrovskis; 1950) vairāk pazīstams kā mūziķis, viņa komponētās un iedziedātās dziesmas ierakstītas septiņos albumos. Tomēr tikpat lielā mērā viņš ir arī dzejnieks un gleznotājs.

Mācījies Alojas Ausekļa vidusskolā, Limbažu 18. profesionāli tehniskajā vidusskolā. Strādājis par celtnieku, pedagogu, restauratoru, interjeristu, kamīnmeistaru un kamīnu dizaineru. Gleznot mācījies pie Jāzepa Pīgožņa un Jāņa Pauļuka. Kā gleznotājs piedalījies grupu un privātajās izstādēs, restaurējis Cēsu Sv. Jāņa un Ķempju baznīcu, Jērcēnu un Ēveles muižu u. c. Līdzās tam veido arī mozaīkas pogu tehnikā.

“Dzīve man bijusi kā ceļojums, kurā netrūkst apbrīnojamu, Dieva dotu mirkļu. Piemēram, izglābu Jērcēnu muižu no sabrukšanas. Līdz šai dienai stāv kā brīnums. Bijuši gan interjeri, gan gleznojumi, gan kamīni, gan mūzika, dzeja. Visas iespējamās izpausmes, kas interesantas tāpēc, ka man nav bijis atklātas vēlēšanās nopozēt, tātad iet un uzreiz iekarot. Es nezinu, kas ir talants. Piedalos tajā brīnumā, kuru man piedāvā un uz kuru es paļaujos. Uzaicinu dvēseli uz deju, un tā notiek tik dabiski, ka nav pat jāskaita pantmērs [..]” (Atāls, V. Dvēseles deja [pierakstījis R. Strautiņš]. Mājas Viesis, Nr. 9, 2014, 9. maijs, 31. lpp.)

Valdis Atāls literatūrā debitēja 1985. gadā ar dzejas kopas publikāciju žurnāla “Liesma” 8. numurā. 1987. gadā jauno autoru kopkrājumā “Acis” publicēts Valda atāla dzejoļu cikls. 1996. gadā klajā nāca “Pavedēja rokasgrāmata”, kurā apkopota dzeja, domugraudi un atziņas. Iznākuši arī krājumi “Domas, iedomas, tēli, lirika” (1998) un “Domas un tēli” (2001). Valdis Atāls arī sakārtojis un ilustrējis Egīla Bāra pēcnāves dzejoļu krājumu “Nulles vienkāršošana” (2001), kam pievienota audiokasete, kurā skan Valda Atāla dziesmas ar Egīla Bāra vārdiem. Savukārt 2018. gada nogalē apgādā “Dienas Grāmata” iznāca divas jaunas Valda Atāla grāmatas – izlase “Uz domu stāvās kraujas”, kurā apkopota dažādu laiku dzejas un atziņu izlase, un autobiogrāfiskā grāmata “Elles debesis”. Tajā Valdis Atāls aprakstījis smagāko savas dzīves periodu – 1978. gadā padomju varas piespriesto piecu gadu ieslodzījumu stingrā režīma labošanas darbu kolonijā Tālajos Ziemeļos. Tas ir personisks, tiešs un nesaudzīgs vēstījums, kas kārtu pa kārtai atsedz četrdesmit gadu senus notikumus, meklējot ceļu uz atbrīvošanu.


Informāciju sagatavoja Madara Eversone.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.