Iekšiņa un āriņa

4 bildesPublicitātes informācija
Grāmata, kurā ir vairāk nekā 100 dzejoļu bērniem un mākslinieces Ūnas Laukmanes tekstililustrācijas, pirmoreiz izdota 2002. gadā, bet 2004. gadā parādījās jauns, papildināts izdevums, kas grāmatnīcu plauktos vairs nav atrodams. Grāmata saņēmusi vairākas literārās un grāmatu mākslas balvas, iestudēta Jaunajā Rīgas teātrī, ieskaņota diskā, daudzi grāmatas dzejoļi komponēti, bet viens – uzņemts animācijas filmā Miega vilcieniņš. Grāmatā ietvertie dzejoļi izmantoti arī Valmieras Drāmas teātra izrādē Ineses tantes mīklainie panti, skan Jāņa Lūsēna dziesmu ciklā Rīgas rotaļas un Valta Pūces Sūnu ciema zēnos.
Avots: liels un mazs

Apbalvojumi

2002

Prēmija oriģinālliteratūras konkursā "Preses nama grāmata"

Literatūras gada balva

Pastariņa prēmija

Autortiesību bezgalības balva

Recepcija
2007: Zanderes dzejoļi no krājuma "Iekšiņa un āriņa" izmantoti režisora Vara Braslas iestudējumā "Ineses tantes mīklainie panti" Valmieras drāmas teātrī.
2004: iestudēts Jaunajā Rīgas teātrī, lomās Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš.
2004: Zanderes dzeja izmantota Jāņa Lūsēna dziesmu ciklā "Rīgas rotaļas", CD un grāmata izdota izdevniecībā Musica Baltica, 2004.1999: Zanderes dzejoļi, kas vēlāk publicēti grāmatā "Iekšiņa un āriņa" skan izrādē "Sūnu ciema zēni" Dailes teātrī (pirmizrāde 12.12.1999). Mūzika – Valts Pūce, dramatizējums – Ģirts Nagainis.

Izdevējs

Izdevniecība "Preses nams"

Izdevuma veids

Grāmata

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9984980103

Darba autors

Mākslinieks

Izdošanas gads/vieta

2002, Rīga