Citādā dzīve

Publicitātes informācija

Kino un TV režisores, producentes un žurnālistes Ilonas Brūveres grāmata "Citādā dzīve" ir autobiogrāfiska dokumentālā proza – dzīvesstāsts. Grāmatā autore pirmoreiz atklāj būtiskas detaļas no savas personīgās dzīves, kas nekad vēl nav publiskotas, aptverot laika posmu no 20. gadsimta 50.–70. gadiem Latvijā, kā arī 80. gadu radošās darba aizkulises Vācijas Federatīvajā Republikā. Grāmatā apkopoti arī fragmenti no sarunām ar Eiropas vadošajiem autorkino režisoriem.

"Citādā dzīve" stāsta par Ilonas Brūveres saistību ar izcilām vācu kino personībām, kopīgiem projektiem, dzīves notikumiem, ceļojumiem un sarunām par kino un dzīvi. Ilonas Brūveres autobiogrāfiskais izdevums parāda profesiju, kurā cilvēks veido sevi kā darba rīku, ļauj izsekot savai dzīvei un sevis kā profesionāla darbarīka tapšanai. "Citādā dzīve" lauž daudzus stereotipus par autora un režisora profesiju, koriģējot priekšstatus arī par Ilonas Brūveres personību. Iespējams, grāmata ir atklātības stunda, kas veltīta apaļajai jubilejai, šeit iepazīstot citu, līdz šim vēl nepazītu Ilonu Brūveri. Grāmata autorei noņem publikas uzlikto eksotiskas parādības masku, atņemot mums, lasītājiem, ierastos iedomu spoguļus.

Šogad režisore svin savu septiņdesmito dzimšanas dienu, piecdesmit no tiem veltīti darbam medijos. Autores kontā ir vairāk nekā 10 pilnmetrāžas filmu un pārdesmit īsmetrāžu, kā arī ap 200 raidījumiem televīzijā (LTV1), kas apskata izcilas radošās personības Latvijā un Eiropas kultūras aktualitātes. Režisore ir arī visu savu filmu scenāriju autore, producente, dažkārt arī māksliniece un tērpu māksliniece. Cilvēks orķestris Ilona Brūvere labprāt raksta arī publicistiku un tulko no vācu valodas, saņēmusi Lielo Kristapu dokumentālā kino režijā. Brūveres dokumentālās filmas, kas uzņemtas aktierfilmu žanra dramaturģijā, vienmēr saņem vairākas Lielā Kristapa nominācijas.

Izdevējs

Izdevniecība "Aminori"

Izdevuma veids

Grāmata

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9789934612442

Redaktors

Mākslinieks

Darba autors

Izdošanas gads/vieta

2024, Rīga