Viņam patīk šie dzejoļi

Publicitātes informācija

Dzejnieces Elvīras Blomas otrais dzejoļu krājums "Viņam patīk šie dzejoļi" piedāvā dzeju, kas aptver salīdzinoši plašu laika posmu (2015.–2024. gads) un plašu tematu loku. Grāmatu izdod dzejnieks Artis Ostups ("Punctum"), rediģē Arvis Viguls un tās dizainere ir Anete Krūmiņa. Atbalsta VKKF.

Grāmata ir daļējs tās izdevēju roku darbs. Grāmatas dizainā izmantota naglu spēle – spēlētāja uzdevums ir atraisīt noteiktā veidā savītās naglas. Bet ko darīt, kad tās ir atrautas viena no otras? Jāsaliek atpakaļ un arī tas būs izaicinājums. Naglas ir ciešanu simbols, taču šeit tās savītas koķetā rotaļā, gluži kā autores dzejoļi – tajos sāpes savijas ar ākstīšanos, nopietnais ar ironiju veidojot sakausējumu, ko nav jāuztver nopietni, taču vienlaikus ir jāuztver ļoti nopietni.

Dzejnieks Arvis Viguls: "Otrajā dzejoļu krājumā "Viņam patīk šie dzejoļi" Elvīra Bloma sāk netālu no punkta, kur noslēdzās viņas spilgtā debija "Izdzēstie attēli", taču formas un izteiksmes eksperimenti paplašinās, kļuvuši vēl drosmīgāki, un dzejniecei joprojām ir ko teikt, skarot tēmas no sociāli nozīmīgām līdz bezgala cilvēciskām un intīmām. Elvīra raksta, neatskatīdamās pār plecu, raksta atklāti un drošsirdīgi, nojaukdama robežas starp dzeju un prozu, literatūru un funkcionāliem tekstiem, tekstiem "no sirds" un tekstiem pēc pasūtījuma.
Krājuma manuskriptā līdzās visam citam pārsteidz satura un formas dinamika. "Viņam patīk šie dzejoļi" ir mūsdienīgs, laikmetīgs mākslasdarbs, kas atklāj tā autori kā vienu savdabīgākajām un jaudīgākajām autorēm šodienas latviešu dzejā."

Izdevējs

Punctum

Izdevuma veids

Literārs krājums

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9789934924002

Redaktors

Darba autors

Izdošanas gads/vieta

2024, Rīga