Šis ir mans seriāls

Publicitātes informācija

Pazīstamās latviešu bērnu rakstnieces Luīzes Pastores jaunākais darbs veltīts pusaudžu auditorijai un aizved lasītāju jau nedaudz piemirstā pagātnē. Tā sižets risinās deviņdesmito gadu otrajā pusē, kad Latvijā strauji ienāca glancētie žurnāli, reklāma un televīzijas seriāli.

Grāmatas galvenā varone, trīspadsmitgadīgā Beta, pati īpaši nevēlas pieteikties atlases konkursam par lomu topošā pusaudžu seriālā. Toties viņas mammai tā šķiet lieliska iespēja. Visiem par pārsteigumu Betai paveicas nokļūt izredzēto jauniešu vidū, un vesels gads meitenes dzīvē aizrit, gatavojoties lielajai zvaigžņu stundai televīzijas ekrānos.

""Šis ir mans seriāls" ir daļēji patiess, daļēji izdomāts stāsts, papildināts ar pamatīgu devu bezatbildīgas fantāzijas. Tas ir stāsts par deviņdesmito gadu beigu sabiedrību, kurā vēl tikai sāka veidoties izpratne par ētikas robežām," stāsta Luīze Pastore. "Tas bija laiks, kad nevienam īsti nebija skaidrs, kāds televīzijas saturs ir piemērots bērniem un pusaudžiem un kādas ir pieļaujamās attiecības starp režisoru un nepilngadīgu aktieri. Laiks, kad visi drīkstēja visu. Radās visādiem līdzekļiem "izbīdīti" projekti, katram cenšoties izdzīvot un izgrozīties pēc savas sapratnes. Seriāls "Supertīnis" ir viens no šādiem projektiem, kurā savu pieaugšanas stāstu izdzīvo Beta."

Luīzes Pastores jaunākais darbs izdots formātā, kas vairāk izskatās kā žurnāls nevis grāmata. "Neparastais grāmatas dizains palīdz atspoguļot pusaudža iekšējās pasaules fragmentāro dabu un emociju amerikāņu kalniņus brīdī, kad jauna cilvēka dzīvē tūdaļ, tūdaļ notiks liels pavērsiens: cilvēks pieaugs," uzskata grāmatas autore.

Māksliniece Rute Marta Jansone, kas veidojusi gan grāmatas ilustrācijas, gan dizainu, pieņēmusi Luīzes piedāvāto ideju veidot grāmatu žurnāla stilā kā ambiciozu izaicinājumu. "Šis projekts bija sapņa piepildījums, jo kopā ar Luīzi varējām rakties arhīva materiālos un ceļot atpakaļ laikā, esot uz viena viļņa," atzīst Rute Marta Jansone. "Šī ir mana pirmā grāmata, un tās veidošanas laikā esmu izdzīvojusi visus Betas noskaņojumus un pārdzīvojumus. Esmu ļoti pateicīga Luīzei par šo brīnišķīgo stāstu un iespēju piedalīties "seriālā", kas tik dzīvi stāsta par pusaudzības esenci un sava ceļa bruģēšanu!"

Izdevējs

Izdevniecība "Aminori"

Izdevuma veids

Grāmata

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9789934612350

Darba autors

Redaktors

Mākslinieks

Izdošanas gads/vieta

12.2023, Rīga