Puika ar suni. Bailes

Ineses Zanderes garstāsts “Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu” tiek izdots 3 burtnīcās ierobežotā tirāžā, aktualizējot Latvijas grāmatniecībā 20. gadsimta pirmajā pusē populāro praksi izdot romānus turpinājumos.

Publicitātes informācija
Galvenā varoņa prototips ir leģendārā ebreju glābēja Žaņa Lipkes dēls Zigfrīds Ojars, saukts par Zigi. Zēnam bija tikai 8 gadi, kad sākās Otrais pasaules karš. Gan kara laika bīstamie notikumi, kas skāra visus Latvijas iedzīvotājus, gan Ziga vecāku neticamā drosme, glābjot no nāves cilvēkus, ko nacisti bija nolēmuši iznīcināt, zēnam bija smags pārdzīvojums. Zigis savām acīm redz ļaunumu. Sliktie ir tie, kas sit un šauj citus. Daudz grūtāk viņam ir saprast, vai tētis ir labs cilvēks? Zigim nākas domāt par daudzām nesaprotamām lietām, ko dara pieaugušie. Viņa ģimeni no malas vēro kaimiņu meitene Silvija.

Pirmās burtnīcas notikumi risinās 1941. gada vasarā un rudenī, un noslēdzas ar traģisku ainu - Rīgas geto iemītnieku izdzīšanu, lai nogalinātu viņus Rumbulas mežā. Burtnīcas 7 nodaļas stāsta par noslēpumiem, bailēm un Ziga uzticamo draugu – suni Džeri. Dokumentālas liecības autore savij ar iztēli, veidojot sižetisku, emocionālu prozu, dodot bērniem iespēju ielūkoties sarežģītajos otrā pasaules kara notikumos un ieraudzīt tur pašu galveno – cilvēka individuālās izvēles iespēju, kas pastāv vienmēr, arī visgrūtākajos laikos; iespēju būt cilvēcīgam.

Garstāsta “Puika ar suni” pirmajai burtnīcai nākamgad sekos vēl divas, aktualizējot pirmskara laika praksi izdot romānus turpinājumos. Jau drīzumā visas trīs burtnīcas būs iespējams abonēt šajā mājaslapā. Visas burtnīcas tiks izdotas ierobežotā tirāžā.

Burtnīcas dizains, ko veidojuši Rūta Briede un Artis Briedis, atsauc atmiņā grāmatas, ko savā bērnībā lasīja mazais Zigfrīds Lipke – viņa grāmatplauktā bija pirmskara “Mazās Jaunības Tekas” un kara laika izdevumi vienkāršos mīkstos vākos. Vēl vairāk šo pagājušā laika sajūtu pastiprinās mūsdienās aizmirsts grāmatnieku paņēmiens – grāmatas lapas tās pirmajam lasītājam ir jāatgriež pašam.

Pēc Ineses Zanderes stāsta motīviem tiek uzņemta Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs nakts”. Grāmata izdota sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu, tās izdošanu atbalsta Rīgas dome un projekts Rīga 2014.

Izdevējs

Liels un mazs

Izdevuma veids

Grāmata

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9789934533952

Darba autors

Redaktors

Izdošanas gads/vieta

2017, Rīga