Mūsu tautas gaitaPublicitātes informācija
Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu rakstnieces, tulkotājas, diplomātes un Triju Zvaigžņu ordeņa komandieres Annas Velēdas Žīgures tautas emocionālās vēstures grāmatu “Mūsu tautas gaita. Latvijas vēstures mirkļi.”

Grāmatā apkopoti reālu personu anonīmi atmiņu stāsti par piedzīvoto Latvijā laika posmā no 1914. līdz 2018. gadam, izkārtoti hronoloģiski. Darbā šādi atspoguļota Latvijas iedzīvotāju kolektīvā pieredze un pārdzīvojums dažādu vēstures un kultūras notikumu krustpunktos. Šie stāsti ir subjektīvi atmiņu fragmenti, kas nav interpretējami kā oficiālās vēstures liecības.

Grāmata veidojās, uzklausot cilvēkus, lasot dienasgrāmatas, intervijas un atmiņu stāstus. Šis izdevums ir izdzīvošanas mācība – te atradīsiet liecības par izturību un humora izjūtu, par varenu garaspēku, kas bijis raksturīgs Latvijas cilvēkiem visos laikos. Katrs lasītājs noteikti gribētu un varētu vēl ko piebilst, uzrakstīt, paplašināt. Tas ir iespējams: ikviena ģimene un dzimta var turpināt tautas gaitu un papildināt to ar savām atmiņām, piedzīvoto un pārdzīvoto. Šī ir tikai viena no iespējām.

Anna Velēda Žīgure ieņem nozīmīgu vietu Latvijas vēsturē, ir bijusī pirmā atjaunotās Latvijas vēstniece Somijā. Autore ar lepnumu nes valsts piešķirto Triju Zvaigžņu ordeni un Latvijas vārdu pasaulē. Anna Velēda Žīgure ir autore arī tādām populārām grāmatām kā: ”Es stāstu par Latviju”, “Marselīne”, ”Viņi.Ceļā”, ”Viņi.Svešos pagalmos”, “Latvijas klusie varoņi” un citām grāmatām, kas atstājušas neizdzēšamas atmiņas un iespaidus par Latvijas vēstures gaitām grūtos laikos.

Izdevējs

Latvijas Mediji

Izdevuma veids

Grāmata

Darba veids

Oriģināldarbs

ISBN

9789934156854

Darba autors

Izdošanas gads/vieta

2019, Rīga