Jura Kronberga vēstule

NosaukumsJura Kronberga vēstule
VeidsFoto
Nr.49
ParakstsRakstnieka Jura Kronberga (1946–2020) vēstule dzejniekam Leonam Briedim (1949–2020) 20. gadsimta 90. gadu vidū.
Vēstule Rakstniecības un mūzikas krājumā, RTMM 860234.

Teksta atšifrējums:

Leon!
Te izvilkumi no Vilka V cikla, ieskatam. Tev un J. Pertaščēvicam [Jurim Petraškevičam]. Ignorē visas nejēdzīgās svītras, laikam tinte iet uz beigām.
Pievienoju KIHLGÅRDu un NILSONA brīnišķīgo eseju, par TUKŠUMU/NEKO – kurš tulkos? Vienīgi tā, aizmirsu vārdu, kas tulkoja Agnetas Pleijeles romānu.
Čau
Juris

Jura Kronberga dzejas krājums “Vilks Vienacis” latviešu un zviedru valodā pirmoreiz publicēts 1996. gadā apgādā “Minerva”, kura īpašnieks un vadītājs, arī žurnāla “Kentaurs XII” redaktors ir Leons Briedis.
Vēstulē minēts zviedru rakstnieks Peters Kīlgārds (Peter Kihlgård, 1954), zviedru astronoms un rakstnieks Pēters Nīlsons (Peter Nilson, 1937–1988) un viņa eseja “En fantasi över tomma intet”.
Pētera Nīlsona grāmata “Zvaigžņu ceļi” Mudītes Treimanes (1948) tulkojumā 1995. gadā iznākusi apgādā “Daugava”, savukārt Peters Kīlgārds 2001. gadā viesojās Latvijā un piedalījās “Prozas lasījumos”, kur viņa darbus lasīja tulkotājs Juris Kronbergs un rakstniece Nora Ikstena.
Agneta Pleijele (Agneta Pleijel, 1940) ir zviedru rakstniece, kuras romāns “Vēja zīlnieks” 1995. gadā Dainas Krasovskas tulkojumā iznācis apgādā “Norden”.

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.

Personas attēlāJuris Kronbergs
Iekštelpas
Vieta un datums1994 – 1996 (Datums nav precīzs)
Krāsas

Kartes leģenda

#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
Nekas netika atrasts.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.