Alīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NosaukumsAlīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte ir lasītāju iemīļotu prozas darbu autore, par ko liecina gan 2004. un 2005. gadā saņemtā Lielā lasītāju balva, konkursa "Zvaigznes grāmata 2007" laureātes gods vidusskolēniem veltīto prozas darbu grupā ar "Patrīcijas dienasgrāmatu"; 2009. gadā autore saņēmusi bibliotēku atbalsta fonda balvu akcijā "Lasītākās grāmatas". Cilvēku likteņi rakstnieces prozas darbos ir tikpat daudzveidīgi un krāsās niansēti kā Krustpils novada tautastērps, kādu prot darināt autore.
2008. gadā rakstnieces rokās nonāca kādas sievietes dienasgrāmatas, kas piezīmēs un fotogrāfijās dokumentēja viņas dzīvi 88 gadu garumā. Apjomīgais dzīvesstāsts tika salīdzināts ar arhīvos un laikrakstos atrodamo informāciju un tapa romāns "Alīna. Likteņa celtā un likteņa gremdētā". Tas ir dramatisks vēstījums par skaistas un talantīgas sievietes dzīvi gandrīz visa 20. gadsimta garumā, ietverot Latvijas brīvvalsts laiku, skaistos radoša darba un mīlestības piesātinātos jaunības gadus Beļģijā, padomju totalitārās sistēmas nežēlīgos līčločus un dzīvi Latvijā pēc Atmodas.
"Kaut Alīna nāca pasaulē nabadzīgā ģimenē, tomēr viņai netrūka ne ārējās pievilcības, ne talanta, ne uzņēmības, lai kļūtu laimīga. Kāpēc tā nenotika? Kādā latviešu dainā skan lūgums: "Ej, Laimiņa, tu pa priekšu, es tavās pēdiņās"... varbūt Alīna sava avantūristiskā rakstura dēļ neaizgāja pa to celiņu, kur viņai būtu vēlējusi iet Laimes māte. Protams, sava loma bija arī laikmeta nežēlīgumam un nelaimīgai apstākļu sakritībai. Ja saka: dzīvē tā nemēdz būt, tā raksta tikai romānos, – tad neticiet, jo Alīnas dzīve apliecina pilnīgi pretējo." Anna Skaidrīte Gailīte
IzdevējsApgāds "Zvaigzne ABC"
Formātsbook
Darba veidsoriginal work
ISBN9789934014932
Klasifikators
Artist
Author
Editor
Failai
Publishing year/ place2010
Rīga
Rīga

Lielā lasītāju balva

Oriģinālproza


2011


Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2010Publishing year/ placeCity
Rodomi rezultatai 1-11.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Alīna. Likteņa celtā un likteņa gremdētāAnna Skaidrīte Gailīte
2022Rīga
Rodomi rezultatai 1-11.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.