The Cattle Express

Unas Spektores vāka dizains.
Ingunas Kļavas Švankas iekšlapu dizains
Mikus Dunča zīmējumi

AnotācijaLatvija, 20. gadsimta pirmā puse. Ulmaņlaiki, valsts okupācija, deportācijas, bailes, karš un nabadzība.
Ņujorka, 21. gadsimts. Volstrītas bankas, nauda un arvien vairāk naudas, daudzsološa, spoža, iespēju pārbagāta dzīve.
Laura – meitene no ulmaņlaiku Latvijas, kura pārcietusi izsūtījumu Krasnojarskā, un viņas mazdēls Pēteris – puisis, kurš ar postpadomju bagāžu plecos nokļuvis Volstrītas mahināciju džungļos.
Toms Kreicbergs ir uzcēlis varenu tiltu pāri gadu desmitiem, pāri jūrām un okeāniem, pāri bailēm, izmisumam, vientulībai un iznīcībai, lai Laura un Pēteris – divi trimdinieki uz bezgalīgām vilciena sliedēm – satiktos.

Toms Kreicbergs (1985) a.k.a. Tom Crosshill dzimis Rīgā, bet pēc Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas beigšanas devies uz ASV. Trīsreiz bijis nominēts prestižajai Nebulas balvai, vienu reizi – WSFA Small Press Award un Latvijas Literatūras gada balvai (nominācija Labākā debija par zinātniskās fantastikas stāstu krājumu "Dubultnieki un citi stāsti" 2012. gadā). ASV strādājis finanšu nozarē Volstrītā, bet Rīgā vada biznesa sarunu, pārdošanas un prezentāciju kursus.

"Toms raksta aizrautīgi – aizrautīgāk, nekā varētu gaidīt. Toma zinātnieka prāts uz visu raugās aukstasinīgi, bet tad viņš vārdos iededz liesmu. Šī spriedze padara "Lopu ekspresi" par lielisku grāmatu."
Baņuta Rubess

No angļu valodas tulkojusi Lauma T. Lapa.

Title in original language

The Cattle Express

Publisher

Apgāds "Zvaigzne ABC"

Type of publication

Book

Type of work

Original work

ISBN

9789934056925

Translator

Editor

Publishing year/ place

2016, Rīga