Pagaidi

Publicitātes informācija

Par godu nozīmīgā trimdas dzejnieka un gleznotāja Voldemāra Avena (1924–2022) 100 gadu jubilejai krājumā "Pagaidi" apkopoti viņa mūža pēdējo desmit gadu laikā tapušie dzejoļi. Avens ir viens no tiem svešatnes dzejniekiem, kura darbība saistīta ar "Elles ķēķi" – Ņujorkas latviešu dzejnieku un mākslinieku grupu, kas regulāri pulcējās dzejnieka Linarda Tauna dzīvoklī Manhatanas rietumu rajonā, ko vietējie dēvēja par Hell’s Kitchen.

Kārlis Vērdiņš par šo dzejas krājumu raksta: "Voldemārs Avens savā pēdējā dzejoļu krājumā ir gan laikmeta liecinieks, kuru vajā pagātnes sapņi par jaunību, karu un došanos trimdā, gan metropoles iemītnieks un gūsteknis Ņujorkā, gan arī mīlētājs, kas uz jūtām un attiecībām skatās garu gadu desmitu perspektīvā. Kad šķiet, ka jau visu zinām par trimdu, pēctrimdu un garā 20. gadsimta Latvijas vēsturi, Avens pēkšņi no kabatas izvelk kādu domino kauliņu vai koka klucīti, un lielā laikmeta bilde iegūst jaunu akcentu."

Redaktors un pēcvārda autors – Kārlis Vērdiņš, dizainere – Anna Aizsilniece. Grāmatas ilustrācijām izmantoti paša autora darbi.

Publisher

Izdevniecība "Aminori"

Type of publication

Literary collection

Type of work

Original work

Author of the comment

Publishing year/ place

2024, Rīga