Tur

CollectionIzdevniecība "Dienas Grāmata"
TitleTur (Latvian)
SeriesMēs. Latvija, XX gadsimts
Additional information
Kristīnes Ulbergas romāns "Tur" ir sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" vienpadsmitais darbs. Didža Erras foto.

Publicitātes informācija

Gundega Repše: "Šī ir grāmata par teritoriju, kur pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados – okupācijas stagnācijas zenītā – bija iespējams uzturēties ikvienam. Ja vien cilvēks spēja izdarīt izvēli. Alternatīvā dzīve kā brīvības ilūzija, iekšējā dzīve – kā brīvības slēdzene. Grāmata, kas nerotaļājas ar laikmeta ainiņām un butaforiju, bet ietiecas cilvēka pamatos, būtībā."

Guntis Berelis: "Padomju Latvijas laiks atstājis ne tikai anekdotes, bet arī mītus. Tostarp par to, ka cilvēks arī krātiņā var būt brīvs, ja viņš vēlas tāds būt. Doma, protams, ir universāla visiem laikiem un vietām, vien dažbrīd tā īpaši aktualizējas. Tomēr – vai cilvēks, atsakoties no krātiņa, no kura viņš turklāt atkarīgs, īstenībā nebūvē sev visriņķī vēl biezākus mūrus? Un, ja tā, ko šajā mazajā brīvības pleķītī vispār iesākt?"

Vents Zvaigzne: "Astoņdesmitajos gados, Padomju Savienības norieta posmā, oficiālo ideologu radītie teksti arvien vairāk atgādināja ar realitāti nesaistītu mitoloģisku konstrukciju, parodiju par mītu. Starp jauniem cilvēkiem, kuri izvēlējās nepiedalīties, bija arī garīgo meklējumu ceļu gājēji. No valstiskajiem mītiem viņi norobežojās ar savējiem, pēc patiesības tiekdamies ne vien ārpus iekārtas uzspiestā dzīvesveida, bet arī ārpus ikdienišķās materiālās un racionālās pieredzes. Izvēlēdamies no vēstures līkločiem atšķirīgu garīguma vektoru, viņi tāpat kļuva par vēstures daļu."

Andra Manfelde: "Kad dumpiniekus sakropļo lēģeros, bet mazāk dumpīgos pulēto sekciju interjerā izspiego programmas Vremja visu redzošā acs, daži no pilsoņiem ver meža durvis, lai kļūtu par brāļiem. Tur purva kraukļi ir vadātāji. Un vējš, kas notrauc ābeļu ziedus, ir raganu rokas. Lai atrastu durvis uz brīvību, vispirms jānokāpj sevī. Tur nonāksi labirintā, kurā bīstamāks par sistēmu izrādīsies tu pats."
PublisherDienas Grāmata
Formatbook
Work typeoriginal work
Categories
Artist
Author
Editor
Files
Linked works
Publishing year/ place00.06.2017
Rīga
Rīga

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
01.06.2017Publishing year/ placeCity
Showing 1-11 of 11 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
Ejam malup un augšupIeva Kolmane
2017Rīga
HanakaInga Žolude
2017
Izrāvumi no tumsasBenedikts Kalnačs
Viesturs Vecgrāvis
Eduards Liniņš
Bārbala Simsone
Arnis Koroševskis
Inese Dreimane
2018Rīga
Krātiņā aiz metāla režģiemLāsma Gaitniece
2017Toronto
Pašiem sava HanakaRuta Kurpniece
2017
Peļu pelēks paladziņšRudīte Kalpiņa
2017Rīga
Romāns ar brīnišķīgu valodas pēcgaršuSandra Ratniece
2017Rīga
Sava ceļa gājējiArnis Koroševskis
2018Rīga
Smagais purvāja klusums. Kristīnes Ulbergas romāna "Tur" recenzijaArnis Koroševskis
2017Rīga
Tie turIeva Viese-Vigula
2017
Viņi – tur, mēs – teBārbala Simsone
2017Rīga
Showing 1-11 of 11 items.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.