Piedod, Karolīne!

CollectionApgāds "Zvaigzne ABC"
TitlePiedod, Karolīne!
Additional informationKultūrvēsturisks romāns.
Redaktore Zigrīda Krauze. Vitas Lēnertes dizains.

Anotācija

1861. gada rudenī Durbes Ziemeļu draudzes mācītāja Edmunda Proktora ģimenē gandrīz vienlaikus mājskolotāja darbu sāk divi jauni, izglītoti cilvēki: vāciete Karolīne Lizete, Gramzdas daktera Frīdriha Rolofa vienīgā meita, un latvietis Atis, Krotes drēbnieka un vēlāk muižas lopu pārrauga Kristapa Kronvalda dēls, par kura izglītošanu un apmācīšanu smalkās manierēs rūpējies vietējās draudzes gans Erenfests Katerfelds – viņš neparasti apdāvināto puisi pieņēmis par audžudēlu. Jauno ļaužu starpā uzplaukst mīlestība... Kā veidotos dedzīgā tēvzemes patriota Ata Kronvalda dzīve un ko viņš sasniegtu, ja blakus nebūtu pacietīgās un inteliģentās Karolīnes, var tikai minēt. "Es vienmēr stāvēšu tev cieši līdzās," kāzu dienā Atis solīja laimīgajai līgavai. Tomēr, kopīgo ceļu ejot, bieži atkārtoja: "Piedod, Karolīne!" Par ko viņš lūdza piedošanu?

Inguna Bauere, kura sarakstījusi tādus kultūrvēsturiskus romānus kā "Ede, Pumpura sieva", "Skolas Līze" un "Lizete, dzejniekam lemtā", savā jaunākajā darbā iepazīstina gan ar Rolofu un Kronvaldu dzimtu vēsturi, gan izved lasītāju pa 19. gadsimta ievērojamākā latviešu atmodas darbinieka Kronvalda Ata dzīves līkločiem.
PublisherApgāds "Zvaigzne ABC"
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9789934035807
Categories
Artist
Author
Person of reception
Files
Publishing year/ place2013
Rīga
Rīga

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
2013Publishing year/ placeCity
Showing 1-1 of 1 item.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
Par visslavenāko kroteniekuLāsma Gaitniece
2014Amerikas Savienotās Valstis
Showing 1-1 of 1 item.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.