Ērti pārnēsājami spārni

CollectionIzdevniecība "Neputns"
TitleĒrti pārnēsājami spārni
Additional information

Publicitātes informācija

"Ērti pārnēsājami spārni" ir Katrīnas Rudzītes otrais dzejoļu krājums. Par debijas krājumu "Saulesizplūdums" (2015) dzejniece saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Spilgtākā debija".

"Katrīnas Rudzītes otrajā dzejoļu krājumā saglabājas dzejniecei iepriekš raksturīgais jūtīgi improvizējošais rokraksts, no asociativitātes tomēr arvien vairāk virzoties uz saprotamāku poētisko izteiksmi. Krājumu caurvij subjekta un valodas mijiedarbības motīvi, tiek risināts klasiskais modernisma jautājums par valodas iekšupvēršanās un vēstījuma attiecībām. Līdztekus risinātas arī indivīda un sabiedrības attiecības, brīvi rotaļīgos tēlos tiek pausta atsvešinātība un melanholija. Izmisums vispirms pāraug izaicinājumā, pēcāk – skumjā cerībā bez ilūzijām. Spilgtākā jaunā krājuma iezīme ir intelektuāla draiskulība – šķietami naivas blēņas un joki parādās skaidrā teorētiskā ietvarā, tā radot paradoksus, kas piešķir Katrīnas Rudzītes dzejai provokatīvu pieskaņu," tā krājuma redaktore dzejniece Anna Auziņa.

Rudzītes dzeja tulkota angļu, grieķu, slovēņu, krievu, baltkrievu un igauņu valodā. Dzejniece darbojas apvienībā "Sieviešu stendaps". Ir studējusi sociālantropoloģiju Latvijas Universitātē, patlaban Kultūras akadēmijā studē maģistra programmā "Kultūras un starpkultūru studijas".
"Krājumā iekļautajos tekstos esmu mēģinājusi apvienot intuitīvu pieeju valodai un apzinātus mēģinājumus pētīt tēmas, kas man šķiet nozīmīgas, bet vienlaikus ir sarežģītas vai grūti tveramas. Piemēram, dažādi apziņas stāvokļi un attiecības ar ķermeni. Arī attiecības ar valodu un rakstīšanu," tā dzejniece.

Grāmatas dizainu veidojusi Annija Grosa.
PublisherNeputns
Formatliterary collection
Work typeoriginal work
ISBN9789934565878
Klasifikators
Author
Editor
Files
Linked works
Publishing year/ place2020
Rīga
Rīga

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
2020Publishing year/ placeCity
Showing 1-4 of 4 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
"es vairs neesmu tā meitene"Ivars Šteinbergs
2020
Pasaules atrašanās vieta xAndris Ogriņš
2020Aleksandra Čaka iela 37 - 1, Rīga
Rudzīte un esRaimonds Ķirķis
2020
Uzšķērstais trauslums: spēles ar tumsu un gaismuLīvija Baumane-Andrejevska
2020Rīga
Showing 1-4 of 4 items.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.