A Solace for the Adam’s Tree

CollectionIzdevniecība "Dienas Grāmata"
TitleA Solace for the Adam’s Tree
Additional information

Grāmatas saturs:

Krājumā iekļauti stāsti: “Sākums”, “Mierinājums Ādama kokam”, “Nāves grāmata”, “Es pats”, “Krītiņu princeses”, “Sasedz mani”, “Baseins”, “Parasti”, “Osta”, “Netīrā veļa”, “Sprīdīte”, “Kautrīgs piedāvājums: “Izlase”” un “Komēdija”.

Publicitātes informācija:

Krājumā "Mierinājums Ādama kokam" vienotā noskaņā sapulcējušies 13 stāsti, kurus vieno rāma, dziļa un valdzinoša ideja: izstāstīt dzīvi un nāvi.

Ieva Kolmane: "Inga Žolude ielaikojusies stāstu krājumā, kur lielā vēsts uzmirdz caur daudzām dzidrām fasetacs lēcām. Lasot attopies un saproti sevi iemestu dzīvībā un dzīvē kā pirmatnējā, duļķainā, virmojošā buljonā, kurā kulies, lai noskaidrotu, kas esi pats, un no visa, kas apkārt, kaut ko samani tikai brīžos, kad tas, izniris no duļķojuma, sazin kāpēc piepeld tuvu klāt. Tu dabū skaidrus, asi izzīmētus īstenības sīkumus līdz ar neaptverama lieluma apjausmu: pirmatnējais dzīves un dzīvības buljons vārās, nāves un baiļu ieskauts. Un katrs gluži viens visam pa vidu. Stīdziņas, kas tur mūs kopā, ir tikai divējas. Pirmējās — pēctecība, kas caur vecākiem un bērniem sien kopā paaudzes. Otrējās — stāsti, kuros iekļūstam."

Rimands Ceplis: "Šajā biedējoši talantīgās autores grāmatā gan stipri, gan paguruši, bet pārsteidzoši dzīvi tēli cenšas noskaidrot skaudro patiesību par "šeit un tagad". Sapratuši, ka pasaules kārtība nav dabiska, bet konstruēta, viņi pūlas naturalizēt pieņēmumus par to, kas ir loģisks. Žolude neskandē dziesmiņas, nesludina, bet koķeti pārrada apnikušās realitātes brīžus, un valoda kļūst par tādu jauneklīgu īstenību, kādu neesam raduši tik koncentrēti piedzīvot."
PublisherDienas Grāmata
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9789984847436
Categories
Artist
Author
Files
Linked works
Publishing year/ place2010
Rīga
Rīga


Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
2010Publishing year/ placeCity
Showing 1-3 of 3 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing placeCategory
Legyen vigaszInga Žolude
2017Ungārijastory
Ukojenie dla drzewa AdamaInga Žolude
2017Polijastory
Útěcha pro strom AdamůvInga Žolude
2012Prāgastory
Showing 1-3 of 3 items.
Showing 1-6 of 6 items.
TitleAuthorPublishing yearPublishing place
Kurš no mums ir koka Ādams?Kaspars Zābers
2010Rīga
Latvietes stāstiAivars Madris
2010Rīga
Pēdējā postmodernā grāmataIeva Melgalve
2010
Svarīgi būtIlva Skulte
2010Rīga
Velna ducisAnita Liepiņa
2011
Žoludes visādās ādasGuntis Berelis
2010Rīga
Showing 1-6 of 6 items.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.