Haralds Matulis

1 picture

Haralds Matulis (1979) – rakstnieks, publicists un tulkotājs. Studējis filozofiju, kā arī sociālo un kultūras antropoloģiju Latvijas Universitātē. Tulkojis, rakstījis un izvērtējis dažādus daiļliteratūras tekstus. Tulkojis Džonatana Kalera grāmatu "Literatūras teorija: ļoti saistošs ievads", Viljama S. Kārtera grāmatu "Iemīlējies Prusts", Daniila Harmsa "Prozas izlasi" u.c. Viņa īsprozas krājums "Vidusšķiras problēmas" 2019. gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu par spilgtāko debiju. 2020. gadā iznācis viņa jaunākais darbs – dzejprozas krājums "Eksistenciālisms".

Birth time/place

20.01.1979

Professional activity

Pirmā prozas publikācija
2003: seši stāsti žurnālā "Karogs" (Nr. 4).
Cittautu autoru darbu tulkojumi2007: tulkojis Džonatana Kalera (Jonathan Culler) grāmatu "Literatūras teorija: ļoti saistošs ievads" (1/4 Satori).
2011: tulkojis Viljama S. Kārtera (William C. Carter) grāmatu "Pruses iemīlējies" (Atēna).
2014: tulkojis Daniila Harmsa (Даниил Хармс) "Prozas izlasi" (Mansards).

Quotes

Par īsprozas krājumu "Vidusšķiras problēmas" (Mansards, 2018)"[V]elti ir mazajā grāmatiņā meklēt vienotu sižetu šī vārda klasiskajā izpratnē vai atsevišķus stāstiņus, kas veidoti tā, kā, mūsuprāt, piederas, – ar sākumu, vidu un beigām. Tie fragmenti, kas kaut cik atgādina prozu – stāstu vai scenāriju skices, nevis esejas vai pārspriedumus –, līdzinās nevienmērīgā ritmā pulsējošiem uzplaiksnījumiem, untumaina prožektora stariem, kas no tumsas šķietami uz labu laimi izrauj te vienu, te otru kāda nezināma kopuma detaļu, liekot lasītājam pēc nepilnu deviņdesmit lappušu aizšķiršanas apjukumā nodomāt – kas tas ir, ko viņš tikko izlasījis."

Simsone, Bārbala. Tev, #vidusšķira. Kultūras Diena un Izklaide, Nr. 113, 2018.

Education

–1997
Riga State Gymnasium No.1
Raiņa bulvāris 8, Rīga

University of Latvia
Raiņa bulvāris 19, Rīga
Filozofijas fakultāte

University of Latvia
Visvalža iela 4a, Rīga
Humanitāro zinātņu fakultāteSociālās un kultūras antropoloģijas programma

Awards

Annual Latvian Literary Award
Balva piešķirta par stāstu krājumu "Vidusšķiras problēmas".
Spilgtākā debija
2019