Aldis Bukšs

Aldis Bukšs (1985) – rakstnieks. Literatūrā debitēja 2015. gadā ar romānu "Parādu piedzinēji". 2020. gadā vienlaikus latviešu un latgaliešu valodā iznākusi grāmata "Brāļi" / "Brouli".

Birth time/place

21.08.1985
Balvi

Quotes

Par debijas romānu "Parādu piedzinēji" (2015)"Labs spriedzes romāns latviešu oriģinālliteratūrā ir diezgan liels retums. Alda Bukša pirmais darbs neapšaubāmi tāds ir. Tajā ir viss, lai interese neatslābtu ne uz mirkli: aizraujošs sižets, izsekošana un pakaļdzīšanās, policisti un kriminālās pasaules darboņi, baņķieri un uzņēmēji, draudzība un mīlestība, meli un nodevība, asaras un asinis, alkatība un gods. Turklāt viss notiek nevis kaut kur un kaut kad, bet mūsdienu Latvijā – Rīgā, Jelgavā, Talsos – un citviet Eiropā – Anglijā un Spānijā. Un varoņi nav shematiski tēli, kas iebīdīti sabūvētās shēmās, bet cilvēki ar miesu un asinīm."
Gundega Blumberga

"Alda Bukša romānā ir neganti aizraujoša un spēcīgi savērpta sižetiskā intriga un precīzs un detalizēts sociālais un sadzīviskais ornaments. Iespējams, labs detektīvs ir visprecīzākā sociālās situācijas diagnoze. Un – varbūt lieku reizi vērts sev atgādināt vecumveco sakāmo par to, ka parāds nav brālis. Taču bez parādiem mūsdienu sabiedrība nav spējīga pastāvēt. Bet, kur parādi, tur parādu piedzinēji."
Guntis Berelis

Occupations