Limbažu pilsētas skola

OrganisationLimbažu pilsētas skola
Additional information

Limbažu apriņķa skola 1887. gadā Limbažu apriņķa skola tika pārdēvēta par Limbažu pilsētas skolu; 1913. gadā skolu pārdēvēja par pirmsmācības jeb tautskolu.

RepositoriesLatvijas literatūra

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Limbaži
(Limbaži, Limbažu novads)
(Not set)LocationCity
Person
Place, event
Type
From
To

Mācījies Limbažu pilsētas skolā.

Limbaži, Limbažu novads
Education

1920. gada 30. septembrī saņēmis no Izglītības Ministrijas skolu Departamenta Karavīru Kursu pedagoģiskās padomes liecību par izturētiem
pārbaudījumiem pilna vidusskolas kursa apmērā (ļoti sekmīgas atzīmes latviešu un krievu valodā, vēsturē, dabas zinībās un psiholoģijā).

Limbaži, Limbažu novads
Education
Limbaži, Limbažu novads
Education
1895
1898

"[..] klusībā loloju cerības – varbūt arī man tāpat [kā brālim Fricim Bārdam] izdosies skološanos turpināt [Limbažu pilsētas skolā]. Tāpēc pa vasaru pats uz savu iniciatīvy gatavojos varbūtējiem iestāju pārbaudījumiem, jo sevišķi matemātikā – ģeometrijā. Noskaidroju, kad būs uzņemšanas pārbaudījumi. Kad pienāca attiecīgā diena, bija pārāk slikts laiks – lietus gāza bez apstājas. Es jau agri no rīta biju kājās un centos ar tēvu un vecāko brāli aprunāties, vai mani ar zirgu neaizvestu uz Limbažiem – taču 16 kilometri. Sarunām nebija panākumu – atrunājās ar daudziem darbiem un slikto laiku. Tad es pa slapjo, dubļaino ceļu devos uz Limbažiem un tur nonācu pilnīgi izmircis un pieteicos uz pārbaudījumiem. [..] Protams, ja es šai slapjajā dienā kājām uz Limbažiem nebūtu aizgājis, tas nebūtu noticis [nebūtu izturējis pārbaudījumu un uzņemts skolā] un varbūt pat mana tālākā izglītošanās gaita kaut kā pajuktu. Tagad nu es biju Limbažu pilsētas skolas skolnieks ar kokardi pierē un spīdīgu siksnu ap vidu."

Bārda, Antons. Autobiogrāfija. Varavīksne 1991. Rīga: Liesma, 1991, 118. lpp.

Limbaži, Limbažu novads
Education
1907
1909

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.