Zweite Sammlung Lettischer Sinn-oder Stegreifs Gedichte

KolekcijaGustava Bergmana rokas spiestuve
NosaukumsZweite Sammlung Lettischer Sinn-oder Stegreifs Gedichte
Papildu informācijaOtrais latviešu tautasdziesmu, romanču un ziņģu krājums. Tajā iekļauti 248 teksti un 3 mīklas latviešu valodā. Krājuma ievadā norādīts, ka papildus dziesmām no Rūjienas tekstus iesūtījuši F.D. Vārs, Palsmanes mācītājs; Rats fon Kesslers Rencēnos; mācītāji K. Harders Rubenē un K. J. Šrēders Limbažos, kā arī revizors K. L. Eutners (vai Eitners) Dikļos. Tomēr ir pamats domāt, ka K. L. Eutnera vietā materiālus savācis Diklu mācītājs J.W. Sīlmans, bet R. fon Kesslera vietā Burtnieku mācītājs Guleke.
Krājuma ievadvārdu autors G. Bergmanis. Izdevums tapis folklorista, balāžu pētnieka R. Džeimisona ierosināts.
Ievadā sniegti igauņu un lietuviešu precību dziesmu paraugi, tā mēģinot rādīt motīvu starptautiskumu un klaimiņu tautu folkloras līdzības. Krājumā, salīdzinot ar "Pirmo latviešu gudrību krājumu" izteikti vairāk tekstu, kas garāki par 4 rindām, ko varētu skaidrot ar R. Džeimisona ietekmi (t.i. interesi par balādēm).
R. Džeimisons krājumu uzdāvinājis skotu folkloristam seram Valteram Skotam.
1835. gadā izdevumā "Foreign Quarterly Review" 8. sējumā ievietots raksts par G. Bergmaņa izdotajiem tautasdziesmu krājumiem.
Krājumā ievietoto dziesmu kolekcija skatāma šeit.

Nosaukums oriģinālvalodāZweite Sammlung Lettischer Sinn-oder Stegreifs Gedichte (Latviešu valoda)
IzdevējsGustava Bergmana rokas spiestuve
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
LīdzautorsFrīdrihs Daniels Vārs (Wahr)
Kristofs Harders
SastādītājsGustavs Bergmanis
Faili
Person
Saistītie darbi
Izdošanas gads/vieta1808

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.