Pastaiga mirušo pilsētā

KolekcijaIzdevniecība "Liels un mazs"
NosaukumsPastaiga mirušo pilsētā (Latviešu valoda)
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Māra Runguļa vidējā skolas vecuma bērniem adresēto grāmatu "Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti" ilustrējis Kristians Brekte. Šī grāmata ir oriģināls garstāsts ar pētniecisku mūsdienu folkloras bāzi.
Jau kopš astoņdesmito gadu vidus rakstnieks Māris Rungulis, dažādos Latvijas novados vācot bērnu vidē tik ļoti iecienītos un psiholoģiski nepieciešamos šausmu un joku stāstus, kas apkopoti un izdoti viņa sastādītajos mūsdienu bērnu folkloras krājumos ("Spoku stāsti", "Joku stāsti", "Kungu kapsētas spoks" u.c.), ir sakrājis simtiem mutvārdu folkloras sižetu – īsus, koncentrētus, anekdotiskus, stāstu metus, kas orientēti uz iespaida panākšanu ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem. Šos materiālus rakstnieks tagad izmantojis, veidojot garstāstu.
Skolotāja sestajai klasei dod uzdevumu projektu nedēļai: vākt stāstus par dzimtās puses notikumiem un cilvēkiem. Klasesbiedru grupiņa izvēlas kopīgu tēmu – mistiskus un spokainus nostāstus. Bērni sanāk kopā kāda klasesbiedra mājās un, cits citam stāstot jauniegūtos stāstus, izmēģina kopīgā projekta prezentāciju. Veidojot 30 grāmatas epizodes, Māris Rungulis sižetus izvērsis plašāk, sapludinājis kopā, apaudzējis ar vidi un laiku raksturojošām detaļām, ļāvies asociācijām par līdzīgiem notikumiem, izmantojis savas personiskās bērnības atmiņas, iezīmējot arī pašu stāstītāju raksturus un attiecības.
Humora un baiļu kombinācija šajā darbā atbilst bērnu psiholoģiskajai nepieciešamībai stāstos, rituālos un tradicionālos tēlos izjust, izdzīvot un "izspiest no apziņas" savas eksistenciālās bailes. Arī mākslinieks Kristians Brekte melnbaltos zīmējumos vizuāli interpretē "baiļu tēlu", izmantojot šo bērnu folklorā izmantoto paņēmienu – šausmīgā un komiskā apvienojumu.
IzdevējsLiels un mazs
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934533693
Klasifikācija
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta00.09.2016
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.09.2016Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Bērni prasa asinisSanta Remere
2016Rīga
Mūsu baiļu pieradināšanaBārbala Simsone
2016Rīga
Pastaigas caur šausmām un smiekliemIeva Viese-Vigula
2016
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.