Dziedi jel!

KolekcijaIzdevniecība "Jumava"
NosaukumsDziedi jel!
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Gulbenes novadā šūpulis ir kārts vairākiem izciliem mūsu tautiešiem. Viens no tiem ir Druvienā dzimušais un augušais rakstnieks un dzejnieks Jānis Poruks (1871–1911). Viņš ir sava ceļa gājējs, kurš ir atstājis dziļu nospiedumu kā latviešu literatūrā, tā druvēniešu dvēselēs, jo rakstnieka un dzejnieka darbos atspoguļojas Druvienā un tās apkārtnē rastie prototipi.
Viņa darbi turpina dzīvot no paaudzes paaudzē. Ikviens no mums ir līdzpārdzīvojis prozaiķa atpazīstamākajiem darbiem – "Pērļu zvejnieks", "Kauja pie Knipskas", "Kukažiņa" – un, reizi no reizes, tos pārlasot, gūt arvien jaunas atziņas un dzīves patiesības.
Gulbenes novads glabā dižgara piemiņu gan Druvienas Vecajā skolā-muzejā, gan veltot paliekošu pagodinājumu vides objektā – "Goda bibliotēkā", kas ir Gulbenes novada velte tiem dižajiem novadniekiem, kas ar savu dzīvi, darbu un talantu atstājuši paliekošas pēdas līdzcilvēku apziņā, būtiski ietekmējuši novada attīstību un likuši iemirdzēties vēl vienai zvaigznei Latvijas dižgaru zvaigznājā, tā nesot Gulbenes novada vārdu Latvijā un pasaulē.
IzdevējsJumava
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934205118
Klasifikators
Darba autors
Mākslinieks
Faili
Izdošanas gads/vieta00.10.2021
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.10.2021Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.