Dziedi jel!

CollectionIzdevniecība "Jumava"
TitleDziedi jel!
Additional information

Publicitātes informācija

Gulbenes novadā šūpulis ir kārts vairākiem izciliem mūsu tautiešiem. Viens no tiem ir Druvienā dzimušais un augušais rakstnieks un dzejnieks Jānis Poruks (1871–1911). Viņš ir sava ceļa gājējs, kurš ir atstājis dziļu nospiedumu kā latviešu literatūrā, tā druvēniešu dvēselēs, jo rakstnieka un dzejnieka darbos atspoguļojas Druvienā un tās apkārtnē rastie prototipi.
Viņa darbi turpina dzīvot no paaudzes paaudzē. Ikviens no mums ir līdzpārdzīvojis prozaiķa atpazīstamākajiem darbiem – "Pērļu zvejnieks", "Kauja pie Knipskas", "Kukažiņa" – un, reizi no reizes, tos pārlasot, gūt arvien jaunas atziņas un dzīves patiesības.
Gulbenes novads glabā dižgara piemiņu gan Druvienas Vecajā skolā-muzejā, gan veltot paliekošu pagodinājumu vides objektā – "Goda bibliotēkā", kas ir Gulbenes novada velte tiem dižajiem novadniekiem, kas ar savu dzīvi, darbu un talantu atstājuši paliekošas pēdas līdzcilvēku apziņā, būtiski ietekmējuši novada attīstību un likuši iemirdzēties vēl vienai zvaigznei Latvijas dižgaru zvaigznājā, tā nesot Gulbenes novada vārdu Latvijā un pasaulē.
PublisherJumava
Formatliterary collection
Work typeoriginal work
ISBN9789934205118
Papildus klasifikators
Artist
Author
Files
Publishing year/ place00.10.2021
Rīga
Rīga

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rīga
(Rīga)
01.10.2021Publishing year/ placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.