Piepildīts

CollectionApgāds "Zvaigzne ABC"
TitlePiepildīts
Additional information

Publicitātes informācija

Vinetas Trimalnieces pirmā grāmata – stāstu krājums “Piepildīts” – ir pārsteigums. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka autore raksta par sirmgalvjiem (un ne tikai) – pansionāta iemītniekiem. Turklāt raksta ar jaunam cilvēkam neparastu iejūtību un pārsteidzoši dziļu dzīves izpratni, kuru guvusi, pati strādājot pansionātā un slimnīcā.

Pārsteidzoši ir šo cilvēku – dažādu pansionāta istabiņu iemītnieku – dzīvesstāsti paši par sevi, un pārsteidz arī jaunās autores prasme no tiem izveidot augstvērtīgus literārus darbus, kurus bieži vien caurvij neparasti, skarbi un pat traģiski notikumi, tomēr tajos nav dzīves izskaņas izmisuma un bezcerības. Nē, šajos stāstos ir jūtams mūža piepildījums un spēks – lai kāds šis mūžs katram būtu bijis.

“Es iedvesmojos rakstīt un iedvesmojos dzīvot, uzkrāju sevī viņu stāstu pieredzi un prātoju, cik milzīgs neredzams spēks viņos ir par spīti smagumam kaulos. “Izstāsti mani tālāk…” – reizēm man šķita, ka pansionāta sienās var dzirdēt šo cilvēku dzīves mani uzrunājam. Un es liku uz papīra to, ko dzirdēju, ko redzēju, ko nojautu, ko iztēlojos,” – tā par grāmatas tapšanu stāsta Vineta Trimalniece. Par saviem varoņiem viņa ievadā saka: “Man vienmēr ir patikuši veci cilvēki – viņos ir kaut kas uzrunājošs, kaut kas mistisks un netverams. Viņi ir apbrīnojami un neticami piepildīti ar dzīvi, ar notikumiem, kādi nenāk ne prātā pat asprātīgākajiem stāstniekiem. Viņos mūžs līst pāri.”

Vinetas Trimalnieces jaunā grāmata liks lasītājam gluži vai taustāmi sajust savās plaukstās katra viņas varoņa teju līdz galam satīto dzīves kamolu, lai aizdomātos par dzīves patiesajām vērtībām un ikviena cilvēka paša lomu sava likteņa veidošanā, lai apbrīnotu prasmi, kāda piemīt ne katram, – prasmi būt līdzās, palīdzēt, ieklausīties, uztvert būtisko, tomēr nevērtējot un neiejaucoties citu cilvēku liktenī.

PublisherApgāds "Zvaigzne ABC"
Formatbook
Work typeoriginal work
ISBN9789934086540
Categories
ArtistNatālija Kugajevska
AuthorVineta Trimalniece
Files
Publishing year/ place2020
Rīga
Rīga
Keywords

Map legendShowing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of location
  
1Rīga
(Rīga)
2020Publishing year/ placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.