The Horse. Latvian Authors & Illustrators Catalogue

KolekcijaMazie izdevēji
NosaukumsThe Horse. Latvian Authors & Illustrators Catalogue
Papildu informācijaDesigners Artis Briedis, Rūta Briede.
Introduction, literary editor Santa Remere.
Translator Ieva Lešinska-Geibere.

The "Latvian Literature" platform has issued a large format book of fiction for children titled "The Horse" ("Zirgs"). The catalogue comprises works by 20 Latvian writers and book artists of different generations and is intended as a visual material to present contemporary Latvian illustrators and authors of children's literature to book industry professionals worldwide. A limited number of copies will be available in stores.

Illustrators of the cataloque: Anete Melece, Anna Vaivare, Anita Paegle, Vivianna Marija Staņislavska, Reinis Pētersons, Aleksejs Naumovs, Gundega Muzikante, Māra Viška, Pēteris Līdaka, Edmunds Jansons, Elīna Brasliņa, Ernests Kļaviņš, Maija Kurševa, Mārtiņš Zutis, Rūta Briede, Juris Petraškevičs, Liene Mackus, Roberts Rūrāns, Rebeka Lukošus, Zane Zlemeša.

Authors of the stories: Rasa Bugavičute-Pēce, Inese Zandere, Juris Zvirgzdiņš, Māra Zālīte, Ieva Melgalve, Leons Briedis, Uldis Auseklis, Luīze Pastore, Pauls Bankovskis, Sergej Timofejev, Kārlis Vērdiņš, Ērika Bērziņa, Maira Dobele, Jānis Joņevs, Daina Tabūna, Māra Cielēna, Ieva Flamingo, Inga Gaile, Ilmārs Šlāpins, Juris Kronbergs.

Publicitātes informācija

Platforma "Latvian Literature" laidusi klajā lielformāta daiļliteratūras grāmatu bērniem "The Horse" ("Zirgs"), kuras veidošanā piedalījušies 20 dažādu paaudžu latviešu rakstnieki un ilustratori, informēja platformas pārstāvji.

Izdevums ir veidots kā Latvijas ilustratoru un bērnu literatūras autoru prezentācijas materiāls starptautiskajai profesionāļu auditorijai, un tiks piedāvāts iegādei arī vietējās grāmatnīcās.

""Zirgam" ir daudz nozīmju, kas bieži saistītas ar komandas darbu un savstarpēju uzticēšanos. Mūsu gadījumā zirgs raksturo sadarbību starp autoriem un māksliniekiem. Jo bērnu grāmatu ilustrēšana reiz ir viena no tām jomām, kurā ir jāprot sastrādāties un rēķināties vienam ar otra – un arī mazā lasītāja – sajūtu pasauli, uztveri un domas gaitu. Cik vēl ir tādu jomu – deja, sinhronā peldēšana, četrrocīga klavierspēle –, kas balstās uz nojautu par to, kur sabiedrotais spers nākamo soli?” – par izdevuma tematiku stāsta tā sastādītāja un redaktore Santa Remere.

Izdevuma mākslinieciskie redaktori ir Rūta Briede un Juris Petraškevics, savukārt grāmatas iekārtojumu veidojusi grafikas dizaina apvienība Rabit!! Stāstus angļu valodā tulkojusi Ieva Lešinska-Geibere.

Santa Remere uzsver, ka darbs pie kataloga bija darbs ar meistariem. "Tāpēc varējām atļauties drosmīgi eksperimentēt – izloze nav parastā kārtība, kādā autors atrod ilustratoru savam stāstam vai otrādi. Mēs palūdzām divdesmit zināmiem latviešu bērnu literatūras autoriem uzrakstīt katram vienu nodaļu grāmatai par zirgu, un izlozējām šos stāstus divdesmit izcilu un talantīgu grāmatu mākslinieku starpā. Tekstu stilu un tēmu amplitūda bija ļoti plaša – no pasakām, fantastikas stāstiem līdz psiholoģiskam reālismam, anekdotēm, vēsturiskiem tēlojumiem un pat amerikāniska vesterna ieskaņām. Ilustratori vienkārši saņēma starta signālu reizē ar stāstu un ķērās pie darba, pievienojot savu stāstam savu redzējumu un zirga simbolismu, vienlaicīgi trijos atvērumos reprezentējot arī savu atšķirīgo rokrakstu."

Grāmatas veidošanā piedalījušies 20 latviešu rakstnieki, kā arī 20 dažādu paaudžu mākslinieki.

Kataloga ilustrāciju autori: Anete Melece, Anna Vaivare, Anita Paegle, Vivianna Marija Staņislavska, Reinis Pētersons, Aleksejs Naumovs, Gundega Muzikante, Māra Viška, Pēteris Līdaka, Edmunds Jansons, Elīna Brasliņa, Ernests Kļaviņš, Maija Kurševa, Mārtiņš Zutis, Rūta Briede, Juris Petraškevičs, Liene Mackus, Roberts Rūrāns, Rebeka Lukošus, Zane Zlemeša.

Kataloga stāstu autori: Rasa Bugavičute-Pēce, Inese Zandere, Juris Zvirgzdiņš, Māra Zālīte, Ieva Melgalve, Leons Briedis, Uldis Auseklis, Luīze Pastore, Pauls Bankovskis, Sergejs Timofejevs, Kārlis Vērdiņš, Ērika Bērziņa,Maira Dobele, Jānis Joņevs, Daina Tabūna, Māra Cielēna, Ieva Flamingo, Inga Gaile, Ilmārs Šlāpins, Juris Kronbergs.
IzdevējsStarptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja
Izdevuma veidskatalogs
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934836039
Klasifikators
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Sastādītājs
Tulkotājs
Faili
Izdošanas gads/vieta2017
Ventspils
Ventspils

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Ventspils
(Ventspils)
2017Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.