Daina Ozoliņa

1 bilde

Daina Ozoliņa – rakstniece, tulkotāja un skolotāja. Tulko bērnu grāmatas no angļu valodas. Vairāku bērniem un pusaudžiem domātu grāmatu – "Ziemā vajag sniegu!" (2007), "Burvīgās brīvdienas" (2008), "Brīnumi notiek" (2009), "Atmaskot direktori" (2010), "Izglābt vasaras brīvlaiku" (2018), "Pandēmijas detektīvi" (2021) – autore.

Dzimšanas laiks/vieta

1981

Citātu galerijaAutore par sevi
"Ja vajadzētu īsumā pastāstīt par sevi, tad neko īsi nesanāktu – esmu rakstniece, skolotāja, tulkotāja, teātra sporta trenere un aktīva kultūras un sabiedrisko notikumu organizētāja un dalībniece."

Par autores darbu auditoriju un stilistiku
"Autori, kas savus darbus rada pusaudžu auditorijai, vienmēr atrodas sava veida riska zonā, jo padsmitgadnieki, iespējams, ir pati prasīgākā auditorija no visām. Vienmēr pastāv iespēja, ka rakstnieks, pat runādams par šim vecumposmam aktuālajām tēmām, nebūs spējis "uzķert" vajadzīgo intonāciju, nepārzinās jaunāko tīņu sarunvalodu, nebūs varējis izsekot tūkstoš sīkumiem, kas vienudien kļūst svarīgi, bet jau nākamajā atkal zaudē nozīmi, "iziet no modes"... Taču, ja visas vajadzīgās komponentes ir vietā, jauniešu grāmata nereti kļūst par izcilu veiksmi.
Šķiet, ka šo veiksmes formulu labi pārzina latviešu rakstniece Daina Ozoliņa – un kā nu ne, ja viņas pusē ir vesela rinda labvēlīgu priekšnosacījumu. Autore ilgu laiku strādājusi ar pusaudžu auditoriju Kaibalas skolā, turklāt regulāri tulko no angļu valodas virkni gan pasaules, gan Latvijas tīņu vidū ārkārtīgi populāru ārvalstu autoru grāmatu, sākot ar "Grega dienasgrāmatām" un "Nikijas dienasgrāmatām" jaunākiem lasītājiem un beidzot ar sēriju "Geek girl", kuras lasītāji jau tuvojas vidusskolas vecumam. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka arī pašas Dainas Ozoliņas grāmatas – "Ziemā vajag sniegu", "Burvīgās brīvdienas", "Atmaskot direktori" – prasīgie tīņi ir īpaši iecienījuši."

"Daina Ozoliņa raksta vieglā, asprātīgā stilā, tekstā prasmīgi iepinot gan tipisku jauniešu problemātiku, gan liekot daļai dialogu norisināties – kā jau tas dzīvē notiek – sociālajos tīklos, un aprakstītās sestās klases skolēnu dēkas, lai gan “dullas un trakas”, ir pat visnotaļ iespējamas."

Avots: lsm.lv

Darbavieta

Kaibalas pamatskola
Kaibala
Septiņus gadus bijusi angļu valodas un deju skolotāja Kaibalas pamatskolā.

Bērnu un jaunatnes studija "Marie N", iestudē teātra izrādes.

Apbalvojumi

Lielā lasītāju balva
Balva piešķirta par Džefa Kinnija grāmatas "Grega dienasgrāmata. 1. Grega Heflija darbu reģistrācijas žurnāls" tulkojumu.
Tulkotā bērnu literatūra
2015

Lielā lasītāju balva
Balva piešķirta par Džefa Kinnija grāmatas "Grega dienasgrāmata. 8. grāmata. Nu gan neveicas!" tulkojumu.
Tulkotā bērnu literatūra
2016