Petrogradas Universitāte

OrganisatsioonPetrogradas Universitāte
Lisainformatsioon

Universitāte dibināta 1819. gada 20. februārī uz Galvenā Pedagoģiskā institūta pamatiem (krievu: Главный педагогический институт), kaut arī tās pirmsākumus mēģina saistīt ar Pētera I 1724. gada 8. februārī notikušo Pēterburgas Zinātņu un mākslu akadēmijas (krievu: Академия наук и художеств в Санкт-Петербурге) dibināšanu, pie kuras pētniecības veikšanai izveidoja Akadēmisko universitāti un ģimnāziju studentu individuālai apmācībai. Kad 1803. gadā Pēterburgas Zinātņu akadēmiju slēdza, studentu mācīšana notika Galvenajā Pedagoģiskajā institūtā.

1821. gadā tai piešķīra Ķeizariskās Pēterburgas Universitātes nosaukumu (Императорский Санкт-Петербургский университет), Pirmā pasaules kara laikā pārdēvēja par Ķeizarisko Petrogradas Universitāti, pēc Februāra revolūcijas 1917. gadā par Petrogradas Universitāti, bet 1921. gadā par Petrogradas Valsts Universitāti.

1924. gadā universitāti pārdēvēja par Ļeņingradas Valsts Universitāti (Ленинградский государственный университет), kurai uz laiku pieķīra A. Bubnova vārdu (1933-1937) un A. Ždanova vārdu (1948-1989). 1991. gadā tā ieguva Sanktpēterburgas Valsts universitātes nosaukumu.

Saistītās organizācijasĻeņingradas Valsts universitāte
KrājumiLatvijas literatūra

Kartes leģendaNäitan 1 üksusest 1-1.
#KohtKuupäevTüüpVietas tips
  
1Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)LocationCity
Persona
Vieta, notikums
Veids
No
Līdz
Studējis valodniecību. Veselībai nelabvēlīgā klimata dēļ spiests studijas pārtraukt, atgriezies Pleskavā.
Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia
Education

Studējis tieslietas Petrogradas universitātē.

Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia
Education
1918

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.