Vārdiem nebija vietas

KolekcijaIzdevniecība "Dienas Grāmata"
NosaukumsVārdiem nebija vietas
SērijaMēs. Latvija, XX gadsimts
Papildu informācijaGunta Bereļa romāns "Vārdiem nebija vietas" ir sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" otrais darbs.

Publicitātes informācija

"1913. gads — Latvijā uzņem pirmo mākslas filmu. 1914. — sākas Pirmais pasaules karš, par ko visi lielā sajūsmā, bet iemesli katram citādi. 1915. — Kurzemē tuksnesis, to pamet ap 700 000 cilvēku, vien rēgi klīst pa purviem. 1916. — ļauži pamazām apjēdz, kādā baisā gaļasmašīnā no laba prāta ielīduši. Ja reiz pasaule sajukusi prātā, kā gan viens cilvēks var nepakļauties vispārības aicinājumam?" (Guntis Berelis)

"Tanīs dienās pat rosīga apriņķa pilsēta Kurzemē staro sajūsmā par civilizācijas uzvaras gājienu. Tehnikas visvarenības apziņa, sapnis par pārcilvēka ēru un pamatšķirai dāvātā iespēja savas fantāzijas — sentimentālas, apokaliptiskas, neķītras — ieraudzīt materializējamies mēmos kinostāstos. Sīks plaukšķis tālu Balkānos, un kārtējais Bābeles tornis sagrūst, vienā atvēzienā izslaukot zemi tukšu un radību atstājot bez valodas. Vai pasaule sajūk prātā, un vai miglā, kur vairs nav vietas vārdiem, vēl ir ko darīt ļaužiem? Guntis Berelis ar melnu sarkasmu romāna nevaroni Tušu nosūta pāri cilvēcības robežai — viņpus laba un ļauna. Ar civilizāciju apsēstā pasaule turp dodas pati." (Vents Zvaigzne)

"Aizsācies kā viegli groteska vēsturiskas dekorācijas realitāte, romāns aizvirpuļo kā izdzimteņa Tuša nāves deja. Dzemdināts no Piektā gada vandālisma ugunskaisles, ņēmis spēku vardarbības tīksmē un uzbudinājumā, nonācis Pirmā pasaules kara iztukšotajā, rēgainajā Kurzemē, Tuša tēls lasītājam atklāj kara visatbaidošākās un līdz šim latviešu literatūrā aizēnotās puses. Tušs — kara fanfara. Atšķirībā no Tumšā un Melnā bruņinieka, kuri mūsu literatūrā bijuši skaidra, definēta ļaunuma simboli, Tušs ir gara kroplības un banalitātes ļaunums, kuram Berelis nav atvēlējis pat pretinieku. Romāns — raupjš izaicinājums kā lasītājiem, tā vēstures romantizētājiem." (Gundega Repše)

IzdevējsDienas Grāmata
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789984887876
Klasifikators
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta2015
Tiek rādīti ieraksti 1-9 no 9.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Berelis un latviešu psihsPauls Bankovskis
2015Rīga
Dekonstrukcija. Dziļā provincē pie jūrasMārtiņš Mintaurs
2015Rīga
Esamība bez vārdiem: klusuma troksnisIeva Plūme
2015Rīga
Izrāvumi no tumsasBenedikts Kalnačs
Viesturs Vecgrāvis
Eduards Liniņš
Bārbala Simsone
Arnis Koroševskis
Inese Dreimane
2018Rīga
Kā Tušs par zvēru palikaEduards Aivars
2015Rīga
Mazā cilvēka uznāciensRudīte Kalpiņa
2015Rīga
Nāves deja bez vārdiemBārbala Simsone
2015Rīga
Ne sunīša kājām spert... jeb Gunta Bereļa romāna ''Vārdiem nebija vietas'' eliksīrsJūlija Dibovska
Elīna Kokareviča
2015
Sava ceļa gājējiArnis Koroševskis
2018Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-9 no 9.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.