Skaistuma klātbūtne

KolekcijaIzdevniecība "Neputns"
NosaukumsSkaistuma klātbūtne
Papildu informācija

Publicitātes informācija

"Skaistuma klātbūtne" ir Krišjāņa Zeļģa trešais dzejoļu krājums. Tā mākslinieks – Paulis Liepa.

"Krišjāņa Zeļģa dzeja pēdējos gados kļuvusi vēl precīzāka un ietilpīgāka. Gan laikabiedru vērojumi, gan pasaules apceļošana ļāvusi tapt dzejoļiem, kas aiz ārēja miera un formas lakonisma slēpj pretrunīgas emocijas un mīklainas situācijas, kuras var pārvērsties neprognozējamā iznākumā," tā krājuma redaktors Kārlis Vērdiņš.

Desmit gadu laikā kopš pirmā krājuma iznākšanas Zeļģis kļuvis par vērā ņemamu balsi Latvijas dzejā, un viņa balss arvien pārliecinošāk skan arī ārpus Latvijas. Dzejoļu krājums "Zvēri" ("Neputns", 2016) tulkots un izdots katalāņu un angļu valodā, drīzumā klajā nāks izdevums vācu valodā. Zeļģa dzejoļu izlase izdota arī krievu valodā ar nosaukumu "Я такими глупостями больше не занимаюсь" (Арго-Риск, Maskava, 2016). Zeļģa dzeja iekļauta antoloģijās grieķu, angļu, lietuviešu u. c. valodās ("Ανθολογία Νέων Λετονών Ποιητών", "Europoe - An anthology of 21st century innovative European poetry", "Poezijos Pavasaris Anthology").

"Pārdomas par indivīda uzvedību sabiedrībā, rakstītajiem un nerakstītajiem likumiem, atmiņu nozīme mūsu personību attīstībā un kā ikdienā sadzīvot ar dzīves bezjēdzību, kas nereti ir ļoti skaista – tas viss veido krājumu "Skaistuma klātbūtne"." – Krišjānis Zeļģis.
IzdevējsNeputns
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934565939
Kategorijas
Darba autorsKrišjānis Zeļģis
MākslinieksPaulis Liepa
RedaktorsKārlis Vērdiņš
Faili
Izdošanas gads/vieta2020
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2020Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Bez reliģijas un bez tizlībāmAnda Baklāne
2020
Tukšuma priesterisAndris Ogriņš
Zudusī enerģijaSintija Kampāne-Štelmahere
2020Rīga
ŽestiIlva Skulte
2020
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.