Sarkanais dzīvsudrabs

KolekcijaIzdevniecība "Dienas Grāmata"
NosaukumsSarkanais dzīvsudrabs (Latviešu valoda)
SērijaMēs. Latvija, XX gadsimts
Papildu informācijaArno Jundzes romāns "Sarkanais dzīvsudrabs" ir sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" trīspadsmitais darbs. Konsultants Vents Zvaigzne.

Publicitātes informācija

Viduslaiku karaļi alka iegūt īpašumā alķīmiķu daudzināto filozofu akmeni, jo tas solīja mūžīgu jaunību, laimi un bagātību. 20. gadsimta 90. gados vēsture atkārtojās daudz vienkāršāk — nekādu slepenu mācību vai aizplīvurotu mājienu. Ļautiņi primitīvi dzinās pakaļ padomju izlūkdienestu iztēlē radītajam sarkanajam dzīvsudrabam — izdomātai brīnumvielai, kas garantētu tā īpašniekam pasaules kundzību. Vēl vairāk bija tādu, kas vienkārši dzīvoja, gribēja būt laimīgi un mīlēt. Laikmetu griežos bruka sapņi un ilūzijas — nepazaudēt sevi un pašcieņu izrādījās ļoti grūti. Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.
Arno Jundze

Deviņdesmito gadu Latvija ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā. Nesenajā mūsu valsts vēsturē viņš atradis tādus sižeta pavērsienus un notikumus, kas lasītāja interesei neļauj atslābt ne mirkli. Te ir vieta gan slepkavām un bandītiem, gan miesas baudām un sirdsšķīstai mīlestībai, gan čekas aģentiem un mežabrāļiem, gan mirušajiem un augšāmcēlušajiem, gan garā bagātajiem un nabagajiem. Ja man vaicātu — vai tiešām arī tā vajadzētu rakstīt par Latvijas divdesmitā gadsimta vēsturi, es nešaubīgi atbildētu — jā, protams, ja vien rakstnieks spēj ņemt pretī to, ko dzīve sniedz pilnām riekšavām.
Gundega Blumberga

Kas ir sarkanais dzīvsudrabs? Padomju režīma inde. Bet Jundzes romānā tas nokrāsojies sarkans tālab, ka ir nokļuvis tēloto cilvēku asinsritē, gribi vai negribi. Dozēts romantisms un fatālisms, kas tiecas dzīvot paralēli skaudri dokumentālai prozai, — tādu nolasu rakstnieka rokrakstu. Un tas gan atgādina, gan jautā vienlaikus: cik no cilvēka paliek pāri kā cilvēka pēc režīmu un pārdzīvojumu tektoniskajām pārmaiņām. Deviņdesmito gadu liecinieki atbildēs katrs sev pats, bet jaunāki lasītāji tiks atalgoti ar vēsturi kā piedzīvojumu.
Gundega Repše
IzdevējsDienas Grāmata
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Izdošanas gads/vieta25.09.2017
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
25.09.2017Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-13 no 13.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Ar Andreja Upīša vērienuSandra Ratniece
2017Rīga
Desmit vientulības gadi. Arno Jundzes romāna "Sarkanais dzīvsudrabs" recenzijaArnis Koroševskis
2017Rīga
Dzīvsudrabu trenkājotPauls Bankovskis
Kristīne Ilziņa
Aldis Vēvers
2017Rīga
Izrāvumi no tumsasBenedikts Kalnačs
Viesturs Vecgrāvis
Eduards Liniņš
Bārbala Simsone
Arnis Koroševskis
Inese Dreimane
2018Rīga
Kauli bez miesasAndrejs Vīksna
2017
Labirints ar nosaukumu "90. gadi"Lāsma Gaitniece
2018Liepāja
Labirints ar nosaukumu "90. gadi"Lāsma Gaitniece
2018Amerikas Savienotās Valstis
Laikjoslas ritināšanaMārtiņš Laizāns
2017Rīga
Mūsu kūtiņa debesīsBārbala Simsone
2017Rīga
Panorāmas skats uz deviņdesmitajiemElīna Malāne
2018
Sava ceļa gājējiArnis Koroševskis
2018Rīga
Toksiskie deviņdesmitieRudīte Kalpiņa
2017Rīga
Vieglā Bībele ar autora komentāruIlze Jansone
2017
Tiek rādīti ieraksti 1-13 no 13.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.