Regīna Ezera. Re:

KolekcijaLaikmetīgās literatūras un filosofijas žurnāls "Punctum"
NosaukumsRegīna Ezera. Re:
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Grāmata Regīna Ezera. Re: aptver 12 īsos stāstus, kas veidoti, iedvesmojoties no ievērojamās latviešu rakstnieces Regīnas Ezeras (1930–2002) daiļrades. Jaunajam prozas krājumam stāstus radījuši Osvalds Zebris, Inga Žolude, Nora Ikstena, Laura Feldberga, Elizabete Lukšo-Ražinska, Rvīns Varde, Dace Vīgante, Maira Dobele, Alise Redviņa, Aivars Madris, Svens Kuzmins un Kristīne Želve. Krājuma redaktore un priekšvārda autore ir Ieva Melgalve, krājumam pievienots arī Gunta Bereļa pēcvārds un Regīnas Ezeras romāna Aka tulkotājas itāļu valodā Margeritas Karbonaro eseja, kā arī Regīnas Ezeras vēstules un fotogrāfijas no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma. Dizaina autors – Aleksejs Muraško. Sērijas iniciatore un projektu vadītāja – Elvīra Bloma.

Rakstniece un redaktore Ieva Melgalve par grāmatu: „Kas Ezeras darbos ir aktuāls literatūrā tieši tagad, un kā to uztaustīt? Viens ceļš būtu veikt apjomīgu literatūrzinātnisku pētījumu – bet tas, iespējams, būtu pārāk laikietilpīgs uzdevums pārāk mainīgā literatūrtelpā. Otrs ceļš, varbūt neprecīzāks, bet katrā ziņā aizraujošāks, ir šī antoloģija. Dažādu paaudžu autori ar visdažādāko pieredzi literatūrā tika aicināti apzināti veidot savu versiju par Regīnas Ezeras darbiem vai biogrāfijas faktiem – parafrāzējot, dekonstruējot, eksperimentējot, iedvesmojoties, turpinot… Dažiem autoriem jau bija atbilstoši darbi, citi tos radīja no nulles, un aizrautīgs lasītājs var ne tikai skatīties, kā autoriem ir izdevies tikt galā ar šo nebūt ne vieglo, savā ziņā pat biedējošo uzdevumu, bet arī meklēt atsauces, citātus un alūzijas ar zināmajiem, bet varbūt jau piemirstajiem Regīnas Ezeras tekstiem.”

IzdevējsPunctum
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934899003
Kategorijas
Darba autorsAivars Madris
Alise Redviņa
Dace Vīgante
Elizabete Lukšo-Ražinska
Inga Žolude
Kristīne Želve
Laura Feldberga
Maira Dobele
Nora Ikstena
Osvalds Zebris
Rvīns Varde
Svens Kuzmins
Komentāra autorsGuntis Berelis
Ieva Melgalve
MākslinieksAleksejs Muraško
Recepcijas personaRegīna Ezera
RedaktorsIeva Melgalve
Faili
Izdošanas gads/vieta2021
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2021Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.