Pareizi atbildēts; Dziesma, ko savam skolas biedram viņa iesvētīšanas dienā dāvināju

KolekcijaLaikraksts "Ceļa Biedris"
NosaukumsPareizi atbildēts; Dziesma, ko savam skolas biedram viņa iesvētīšanas dienā dāvināju
Papildu informācijaLapas Mārtiņa pirmās publikācijas, paraksts: Märt Lapp. Pirmais dzejolis - didaktisks vēstījums par Prūsijas karaļa Frīdriha Lielā viesošanos kādā skolā un sajūsmu par bērnu pareizajām, dievbijīgajām atbildēm un teicamām zināšanām kā paraugs un mudinājums arī latviešiem čakli mācīties un saglabāt dievbijību.
Dzejoļiem pievienotas divas uzrunas "Mīļā latviešu tauta!": "Lūdzu, neņem par ļaunu, ka es, igaunis būdams, esmu uzdrošinājies savas peršas tavos rakstos laist (..) zinu, ka man vēl daudz trūkst no latviešu valodas un rakstīšanas (..)". Otra uzruna "Un cienīgs Ceļa Biedra apgādātājs" domāta Jurim Neikenam; Lapas Mārtiņš norāda uz tikšanos ar Neikenu 1866. gada Rūjienas dziesmu svētkos un acīmredzot Neikena ieteikumu lūgt Kārķu barona fon Krīdenera materiālo atbalstu, jo tagad "fon Krīdener mani vada Rūjenes draudzes skolā un par mani gādā patiesi kā tēvs, ne vien skolu aizmaksādams, bet arī ēdienu un drēbes dodams."
Periodiskais izdevumsLaikraksts "Ceļa Biedris"
Izdevuma veidspublikācija
Darba veidsoriģināldarbs
Nr.19
Klasifikators
Darba autors
Recepcijas persona
Izdošanas gads/vieta14.09.1867
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
14.09.1867Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.