Lasītāja

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NosaukumsLasītāja
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Pastiprinot cilvēka smadzeņu darbības kapacitāti ar kvantu skaitļošanu, ir radīta jauna profesija – Lasītājas, kuru apstrādātā informācija tiek izmantota ekonomisku un politisku lēmumu pieņemšanā. Tomēr prestiža darbavieta, neierobežotas iespējas un augsts statuss sabiedrībā nespēj kompensēt neizskaidrojamo tukšumu, ko Anna jūt. Pēc nelielas tehniskas kļūmes viņa tiek izslēgta no lielās spēles un ir spiesta no jauna palūkoties uz sevi un savu dzīvi. Mulsinoši atklājumi par uzņēmumu, kas viņu noalgojis, ved Annu arvien tuvāk patiesībai un liek uzdot jautājumu: kas ir lielāks apdraudējums cilvēcei – mākslīgais intelekts vai tomēr mēs paši?

Džeina Šteinberga (1980) savu rakstītājas talantu noslīpējusi žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā. Iedvesmu smeļas mūzikā kā daļa no simfoniskā metāla projekta "Oceanpath". Bijusi starp godalgotajiem autoriem "Zvaigzne ABC" fantāzijas un fantastikas stāstu konkursos. "Lasītāja" ir Džeinas debijas romāns.

""Lasītāja" ir nedaudz biedējoša fantāzija par brīdi, kad tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka sāk nomākt cilvēcīgumu, turklāt romāna tekstā meistarīgi ievīti mūsdienās arvien aktuālāki jautājumi. Vai ir svarīgi zināt, no kurienes tu nāc un kādas ir tavas saknes? Kur ir ētiskā robeža, kas ļauj vadīt un pārvaldīt cilvēku dzīves ar tehnoloģiju vai, teiksim, sociālo tīklu algoritmu palīdzību? "Lasītāja" lieliskā un viegli uztveramā latviešu valodā vēsta par cīņu, mīlestības nojautām un sevis meklējumiem. Tomēr fonā nemitīgi plaiksnī viens no lielākajiem cilvēces neatbildētajiem jautājumiem, proti, jautājums par labo un ļauno. Atbildi tekstā nāksies meklēt katram pašam, jo romāna varoņiem tā diez cik viegli rokā nedodas."
Ilze Jansone, rakstniece

"Fantastika ir "tricky" žanrs. It kā ļoti brīvs, taču šī brīvība ļauj rakstniekam tikpat brīvi "iebraukt auzās". Džeina tikusi ar šiem izaicinājumiem galā ļoti labi. “Lasītāju” ir viegli lasīt. Pāris stundu brīvdienās, un beigas jau klāt. Sižets nekur nepazūd, un intriga saglabājas līdz pašām grāmatas beigām. Ar nepacietību gaidīšu turpinājumu. Vai pat divus."
Normunds Bergs, elektronikas un IT jomu uzņēmējs

"Balss, kas skan no šīs grāmatas, ievilina savos tīklos un nelaiž vaļā, sižets rauj uz priekšu un neļauj apstāties. Kaut Annai ir pilnīgi viss labai dzīvei nepieciešamais, kaut kā būtiska tomēr trūkst. Šo trūkumu autore atklāj pamazām, stāsts no sākotnēji miermīlīga uzstādījuma izvēršas par skarbu cīņu. Šī ir viena no tām grāmatām, kas man liek pārskatīt savus skeptiskos priekšstatus par fantastikas literatūru – raiti uzrakstīta, pārdomāta un aizraujoša. Simpātiski, ka viss notiek nākotnes Rīgā."
Dace Rukšāne, rakstniece
IzdevējsApgāds "Zvaigzne ABC"
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934091018
Kategorijas
Darba autorsDžeina Šteinberga
Faili
Izdošanas gads/vieta2020
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2020Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.