Jelgauas Jauna in pilniga latviešu dziesmu=grāmata, kurja piec=simts in trīs=desmits četras garīgas in daudz jaunas salasītas in sataisītas dziesmas līdz ar vienu latviešu pātaru grāmatu

KolekcijaGeorg Radetzky
NosaukumsJelgauas Jauna in pilniga latviešu dziesmu=grāmata, kurja piec=simts in trīs=desmits četras garīgas in daudz jaunas salasītas in sataisītas dziesmas līdz ar vienu latviešu pātaru grāmatu
Papildu informācijaKurzemes latviešu luterāņu dziesmu grāmatas 3. atkārtotais un papildinātais izdevums. Grāmatas sakārtotājs ir Aleksandrs Grēvens, tajā iekļauta Grēvena uzruna hercogam Ferdinandam, kā arī plašs sastādītāja priekšvārds lasītājam vācu valodā. Grēvens stāsta par iemesliem, kādēļ grāmatas drukāšana kavējusies, citu starpā minot Tomes papīrdzirnavu ugunsgrēku un izdevēja Radecka nāvi; kā arī raksturo dziedāšanas uzplaukumu latviešu draudzēs, pateicoties jaunajām ritmiskajām garīgajām dziesmām latviešu valodā. Grēvens aicina mācītājus, ķesterus un priekšdziedātājus pavisam atteikties no veco neritmisko dziesmu dziedāšanas, kā arī, balstīdamies paša pieredzē Codes, Lambartes, Salgales, Sunākstes un Sēlpils draudzēs, norāda, kā to veiksmīgāk pamazām izdarīt. Grāmatai pievienots Kurzemes baznīcu saraksts vācu un latviešu valodā.
Grāmatā iekļautas arī N.Hespes, L.Derpera, J.Otonisa u.c. no vācu valodas atdzejotās dziesmas.
Nosaukums oriģinālvalodāCita titullapa arī vāciski: Mitauisches Neues und vollständiges Lettisches Gesang-Buch (Latviešu valoda)
IzdevējsApgāds "Georg Radetzky"
Izdevuma veidsantoloģija
Darba veidsatkārtots izdevums
Atdzejotājs
Darba autors
Sastādītājs
Izdošanas gads/vieta1727
Jelgava
Jelgava
Grāmata drukāta ar Radecka atraitnes starpniecību. Grēvens ievadā norāda, ka Jelgavā jau ieradies un palīdzējis Radecka darba turpinātājs J.H.Kesters.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Jelgava
(Jelgava)
1727Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.