Cilvēkzvērs

KolekcijaBiedrība "Dramaturgu asociācija"
NosaukumsCilvēkzvērs
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Krājumā ir iekļautas 10 autoru desmit oriģināllugas, kas uzvarēja ilgtermiņa projekta “Lugu konkurss – lugu krājums” – pirmajā – lugu konkursā.
Pārstāvētie autori: Inga Ābele, Rodžers de Kūrs (pseidonīms), Anna Rancāne, Egīls Šņore, Lelde Stumbre, Kristiāna Štrāle-Dreika, Aleksejs Ščerbaks, Aiva Birbele, Rūta Žeina (pseidonīms), Elgars Čerņickis (pseidonīms). Literatūrzinātnieces Ievas Kalniņas ievadraksts "Krājuma konteksts un krājums teksts".

Ingas Ābeles "Vējdzirnavas" (ar nosaukumu "Labās asinis") iestudēta Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Alekseja Ščerbaka luga "Balta vārna melnā krāsā" iestudēta Dailes teātrī, Aivas Birbeles luga "Būda mežā" – uzvesta Radioteātrī. Dažas no krājuma lugām ir iestudētas arī amatieru teātros. Savukārt Ingas Ābeles ārpuskrājuma lugas, Leldes Stumbres dramaturģiskie darbi pēc izvēles, Aivas Birbeles luga "Būda mežā" ir iekļautas Valsts izglītības satura centra skolu Ieteicamās literatūras sarakstā.
Krājuma forma izvēlēta tāpēc, ka tā dod kopainu, kas notiek dramaturģijas žanrā, jo pārstāvēti vairāki autori, lugās caur rīcības modeli atspoguļojot sava laika izjūtu.

Grāmatas vāka dizainam izmantota mākslinieces M. Leinas glezna "Maska". Marija Leina (Marie Lein) dzimusi Latvijā, dzīvo Parīzē, Francijā. Meitene ar īpašajām vajadzībām un ļoti dziļu iekšējo pasauli. Kā pati saka: "Es neprotu zīmēt, es spēlējos ar krāsām". Ir piedalījusies vairākos Jauno talantu konkursos Parīzē, kur viņas darbi izstādīti izstādēs. Bijusi personālizstāde Parīzē, Centre René Goscinny 2020. gadā.

Lugu krājums "Cilvēkzvērs" izdots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Biedrība "Dramaturgu asociācija" izziņoja projektu "Lugu konkurss – lugu krājums" un – pirmo – lugu konkursu 2019. gada rudenī. Kopumā 16 autori iesūtīja 40 lugas. Konkursam bija jāiesūta nepublicēti darbi, uzrakstīti pēc 2000. gada; bez žanra ierobežojuma, gan īslugas, gan pilna apjoma lugas. Tās varēja būt iestudētas.
Lugas vērtēja 7 profesionāli žūrijas pārstāvji: literatūrzinātniece, Latvijas Universitātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Ieva Kalniņa, Tērvetes amatierteātra režisore Dzintra Zimaiša, literatūrzinātniece, pedagoģe Ināra Andžāne, režisors, pedagogs Vilnis Rullis, teātra zinātniece Agra Straupeniece, dramaturģe Lelde Stumbre un dramaturģe Biruta Zujāne.

"Projekta mērķis ir akcentēt un parādīt, ka oriģināldramaturģija ir Latvijas laikmetīgās kultūras daļa, un lugas ir pastāvīgs, pilnvērtīgs mākslas darbs, kā arī veicināt nacionālās dramaturģijas kvalitātes attīstību, popularizēšanu un pieejamību."
Biedrības “Dramaturgu asociācija” priekšsēdētāja Kristiāna Štrāle-Dreika

Projektu īsteno biedrība "Dramaturgu asociācija", kas dibināta 2019. gada 12. jūlijā. Biedrībā šobrīd ir vairāk nekā 30 biedru.

Saturs

Ieva Kalniņa. Krājuma konteksts un krājuma teksts
Inga Ābele. Vējdzirnavas
Aiva Birbele. Būda mežā
Eldars Čerņickis. Medūza
Rodžers de Kūrs. Ceļojums no Liepājas uz Embūti
Anna Rancāne. Meklējiet sievieti!
Lelde Stumbre. Burvīgās, sārtās ziemas debesis
Aleksejs Ščerbaks. Balta vārna melnā krāsā (Līvbērze)
Egīls Šņore. Spēlējam Rūdolfu Blaumani
Kristiāna Štrāle-Dreika. Telefongrāmata
Rūta Žeina. Puķains peldkostīms
Piezīme
IzdevējsBiedrība "Dramaturgu asociācija"
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Darba autorsAiva Birbele
Aleksejs Ščerbaks
Anna Rancāne
Biruta Zujāne
Egīls Šņore
Elgars Čerņickis
Inga Ābele
Kristiāna Štrāle-Dreika
Lelde Stumbre
Rodžers de Kūrs
Komentāra autorsIeva Kalniņa
Recepcijas personaRūdolfs Blaumanis
SastādītājsBiruta Zujāne
Ināra Andžāne
Lelde Stumbre
Faili
Izdošanas gads/vieta01.12.2020
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
01.12.2020Izdošanas gads/vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.