Adata

KolekcijaIzdevniecība AGB
NosaukumsAdata
SērijaVēja suņa romāns
Papildu informācija
“Adata” ir mana pirmā grāmata un žanriski grūti definējamais darbs. Rakstīšana man atgādina gleznošanu. Un gleznā nav svarīgas fotogrāfijas kvalitātes. Tāpēc mana grāmata, tāpat kā brāļiem Kaudzītēm, ir “bildes iz dzīves”. Materiāls ņemts no realitātes un tomēr pārradīts, citāds. Pirmā daļa “Adata”, otrā “Krusta skola”, trešā - “Zīmogs”. (Andra Manfelde)

"Andra Manfelde ievilina lasītāju pasaulē, par kuru viņam, iespējams, bijusi vien vārga nojausma. Grāmata, lai cik skarba, tieša un atmaskojoša arī būtu, ir ar izteiktu šarmu – tai raksturīgs augstvērtīgs rakstnieces darbs formas un izteiksmes ziņā, apbrīnojams valodas plūdums. (..) Autore bez klīrēšanās pieķērusies dzīves atspoguļojumam, neļaujot ieslīgt atmiņu pozitivizācijā. Tajā pašā laikā viņai lieliski ir izdevies saglabāt līdzsvaru starp mākslas un dzīves realitāti. Un, manuprāt, tieši spējā nepārkāpt robežšķirtni slēpjas "Adatas" spēks – ar naturālistiskiem triepieniem, sievišķīgu emocionalitāti un personiskas pieredzes stāstiem." (Inese Vasiļjeva, NRA, 2005)

"Andras Manfeldes pirmais romāns "Adata" izlasāms vienā elpas vilcienā – skaudrā, neko nenoklusējošā, detalizētā un reizē nepārsātinātā, neslēpti autobiogrāfiskā dienasgrāmatas, protokola un reizē miniatūru glezniecības stilistikā tapusī grāmata neatstāj vienaldzīgu. (..) "Adata" ir viens no skarbākajiem, taču mākslinieciski pārliecinošākajiem atkarības, pārtapšanas, personīgā pārdzīvojuma un radošas interpretācijas savijumiem, ko nācies lasīt jaunākajā literatūrā. (..) Jūtīgums, smalki glezniecisks un reizē vīrišķīgi skarbs, savdabīgs un nolasāms individuālais stils grāmatu padara par spilgtu debiju. Tā ir kvalitatīva un vitāla proza, kuras autore nebaidās apliecināt savu pārliecību un garīgo spēku vājumā, izmisumā, bezcerībā un brīvībā, kurai nav iekšēja piepildījuma un jēgas."  (Iveta Ratinīka, "Kultūras Forums", 2005)
IzdevējsAGB
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN 9984777006
Kategorijas
Darba autors
Mākslinieks
Redaktors
Faili
Saistītie darbi
Izdošanas gads/vieta2005
Rīga
Rīga

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2005Izdošanas gads/vietaPilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-7 no 7.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Adata: atslēgasIlva Skulte
2005Rīga
Adatas galāAnda Burve-Rozīte
2005Rīga
Bomzis baro balodiArno Jundze
2005Rīga
Grāmata kā pienākumsBaiba Pare
2005Rīga
Par adatas tiesu (no dvēseles prozas un miesas)Iveta Ratinīka
2005Rīga
Starp benčikiem, hankām un pritoniemInese Vasiļjeva
2005Rīga
Teksts kā pateicība, pienākums, piemērs un sakrālā autobiogrāfija Rimands Ceplis
2005Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-7 no 7.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.