Vēsturiskais romāns II

vesturiskais romans_saruna.jpg

29. novembrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, notiks sarunu cikla SAVĒJO TIKŠANĀS astotais pasākums VĒSTURISKAIS ROMĀNS II. Sarunāsies Nora Ikstena un Vents Zvaigzne. Sarunu vadīs Arno Jundze.

Katrs no grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” romāniem aptver kādu laika periodu 20. gadsimta Latvijā. Šīs sērijas romāni ir iemantojuši lielu popularitāti lasītāju vidū gan ļaujot atskatītas uz neseno vēsturi, gan arī rosinot kritiski pārvērtēt šo laiku. Daudzi no šiem romāniem tikuši nominēti un saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu.
Sarunā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par romānu tapšanas gaitu, par vēsturiskā romāna lomu Latvija literatūrā, par laikmeta un autora attiecībām, par grāmatu sērijas nozīmi Latvijas kultūrainavā u.c.
Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. Grāmata publicēta rekordlielā tirāžā, ilgu laiku pārdotāko grāmatu sarakstos, kā arī kļuvusi par vienu no lasītākajām grāmatām bibliotēkās.
Vents Zvaigzne ir grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” zinātniskais redaktors, kurš rūpējās, lai grāmatu sērijā tiktu ievērota vēsturisko detaļu precizitāte.

Ieejas maksa 2,00 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EURPapildu izziņai


Grāmatu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" publicētie romāni literatura.lv


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.