Jeļena Glazova

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (7); Recepcijas persona (5)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsJeļena Glazova
Saitehttp://www.jelena-glazova.com/about/
KopsavilkumsJeļena Glazova (1979) – Latvijas krievu dzejniece, mūziķe un māksliniece. Sarakstījusi trīs dzejoļu krājumus – bilingvālo "Трансферы/Transfēri" (2013), kas tika nominēts Literatūras gada balvai nominācijā "Labākā debija"; "Plasma" (2014), kas tika izdots igauņu un angļu valodā, un 2019. gadā izdoto "Алчность/Alkatība". Studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā, 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Studē Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Glazovas dzejoļi publicēti dažādos literāros žurnālos un literatūras portālos, kā arī tulkoti arī latviešu, lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, angļu un poļu valodās. Atdzejo mūsdienu latviešu autorus krievu valodā. Dzejniece rīkojusi dzejas festivālu “Dzejnieka asinis” (2014-2016) un trilingvālo literatūras festivālu "Dzeja bez robežām".
Profesionālā darbība

Dzeja

2013: Трансферы/Transfēri (atdz. Toms Treibergs un Svens Kuzmins, Orbīta).
2014: Plasma (Paranoia).
2019: Алчность/Alkatība (atdz. Arvis Viguls, Valters Dakša).
Citātu galerija

Par dzejoļu krājumu "Алчность/Alkatība" (Valters Dakša, 2019)

"Alkatība, šī, ētiski raugoties, sliktā, nosodāmā, amorālā iezīme, kas raksturo subjektu, kas stāv aiz aprautajām replikām vairākos Glazovas dzejoļos un ko, visticamāk, par nosodāmu uzskata autore pati, – alkatība sajūtama kā libido, bet arī kā alkas pēc dzīves, pēc īstuma un brīvības, ko dažādu iemeslu dēļ mūsu neoliberālajā sabiedrībā joprojām nejūtam pilnībā savā rīcībā, – nejūtam nedz brīvību (sieviešu emancipācijas cīņas vairāk nekā gadsimtam par spīti), nedz īstumu (postpatiesības ideja ne tik daudz nopietni satrauc, cik izklaidē un dažādo post- rindā ir tikai kārtējais solis projām no uzticēšanās jebkādiem vēstījumiem), nedz dzīvo (ne-dzīvā dažādie varianti dzejnieces tēlainībā ieņem ievērojamu vietu – no cilvēku radītiem robotiem, briesmoņiem, zombijiem un stāstu un pasaku tēliem līdz izteiksmīgi pasniegtai nedzīvajai matērijai)."

Skulte, Ilva. Lelles melnais. Punctum, 15.05.2019.


"Krājums "Алчность/Alkatība" mani vispirms pārsteidz kā stilistiski ļoti tīrs un nesamocīts postmodernisma dzejas paraugs. Respektīvi, savā ziņā šis teksts atgādina apbrīnojami labi saglabājušos postmodernisma vintage artefaktu, kura dizains jau kļuvis klasisks un "pārlaicīgs". No otras puses, laikam taču pasaule pēdējo 50 gadu laikā nav tik ļoti mainījusies un aktualitāti nav paspējušas zaudēt tādas postmodernisma tēmas kā realitātes un identitātes sairums, simulakri, patiesības aizstāšana ar reprezentāciju, dzīves vides tehnoloģizācija, mēģinājumi atrast dieva vietu un pielietojumu pasaulē, kurā atcelta vertikāle, un dažnedažādi koncepti un lietas – sakrālais un profānais, mīti un televizora tēli – atrodas uz vienas divdimensiju plaknes."


Baklāne, Anda. Piezīmes par alkatības un transubstanciācijas savienošanos meža sirdī. Satori, 04.04.2019.
Nodarbesdzejniece
māksliniece
mūziķe
Dzimšanas laiks/vieta1979
Rīga
Rīga
Izglītība2011 – 2013
Latvijas Mākslas akadēmija
Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050
Iegūts maģistra grāds Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā

2013
Latvijas Mākslas akadēmija
Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050
Doktorantūra Latvijas Mākslas akadēmijā

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
1979Dzimšanas laiks/vietaPilsēta
2Kalpaka bulvāris 13, Rīga
(Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050)
2011 - 2013IzglītībaĒka, māja
3Kalpaka bulvāris 13, Rīga
(Kalpaka bulvāris 13, Rīga, LV-1050)
2013IzglītībaĒka, māja

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.