Imants Tuņķelis

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (15); Recepcijas persona (1)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsImants Tuņķelis
PseidonīmsZintis Zīme
KopsavilkumsImants Tuņķelis (1938) – literatūras kritiķis, literāts, atdzejotājs.
Personiska informācijaImants Tuņķelis dzimis 1938. g. 4. jūnijā toreizējā Ilūkstes apriņķa Aknīstes pagasta "Zemīšos” jaunsaimnieku ģimenē, beidzis Kalnaģeidānu pamatskolu (1945–1949), Aknīstes septiņgadīgās skolas (pārdēvēta par nepilno vidusskolu un vēlāk – vidusskolu) 7. klasi (1952), Vecbebru lauksaimniecības tehnikumu, Latvijas Valsts universitāti latviešu valodas un literatūras specialitātē (1968), filoloģisko izglītošanos turpinājis Zinātņu akadēmijas Valodas un literatūras institūta neklātienes aspirantūrā, sekmīgi nokārtojis zinātņu kandidāta minimuma eksāmenus, taču dažādu apstākļu dēļ disertācija palika neaizstāvēta, ieguvis ekonomista organizatora diplomu Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā (1985). Strādājis Gārsenes ciema kolhozā "Sarkanā Zvaigzne" par biškopi un dārzkopības agronomu, vēlāk – kolhozā "Radžupe" un Slates mežniecībā. Lielāko dzīves daļu – četrdesmit gadu – Imants Tuņķelis ir nodzīvojis Augšlīgatnē - Līgatnes novadā.
Profesionālā darbībaImants Tuņķelis literatūrkritiskas un literatūrteorētiskas apceres publicējis žurnālā "Karogs", laikrakstā "Literatūra un Māksla", "Kritikas gadagrāmatā" un citur. 50. gadu beigās, 60. gadu sākumā rakstījis dzeju, viens no tā laika dzejoļiem – "Atvadas no šņabja pudeles" – pārpublicēts Valdemāra Ancīša "Aknīstes grāmatā" (2007). Dzejoļus un atdzejojumus galvenokārt publicējis ar pseidonīmu Zintis Zīme.


Literatūras kritika

2003: Vecie vērtējošie raksti (apceres, apskati un recenzijas, 1970.-1978.). Sigulda:, Celtne, 2003.

Tulkojumi no vācu valodas

2009: Harijs Tirks. Mirušo acu stunda. Sigulda: Celtne.

Dzeja (ar pseidonīmu Zintis Zīme)

2003: Daudzdabja teicieni (dzeja). Sigulda: Celtne.
2009: Man vārds ir uz mēles... II: Cēsu novada autoru dzejoļi (kopkrājumā ir arī divi Zinta Zīmes dzejoļi). Cēsis: Kultūras biedrība "Harmonija", 1997–2009.

Atdzejojumi (ar pseidonīmu Zintis Zīme)

2006: Tomēr savējie (atdzejojumi: Heinrihs Heine u.c.), arī sastādītājs. Sigulda: SIA Celtne.
2006: Franko Ivans. Dzejas. Sastādītājs Jurijs Sadlovskis, atdzejotāji Māris Salējs, Zintis Zīme, Amanda Aizpuriete). Rīga: LUBA.

Lugas (ar pseidonīmu Zintis Zīme)

2008: Trīs sadzejotas lugas (lugas). Sigulda: Celtne.
Nodarbesliterāts
literatūrkritiķis
atdzejotājs
Dzimšanas laiks/vieta04.06.1938
Aknīstes pagasts
Aknīstes pagasts, Jēkabpils novads

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Aknīstes pagasts
(Aknīstes pagasts, Jēkabpils novads)
04.06.1938Dzimšanas laiks/vietaPagasts

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.